Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 19.09.2018

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, proti jutru bo ponekod nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 15, na Goriškem in ob morju okoli 17 °C.
15°C | 28°C
četrtek, 18.09.2018
15°C | 28°C
petek, 20.09.2018
15°C | 28°C
sobota, 21.09.2018
14°C | 29°C
nedelja, 22.09.2018
14°C | 19°C
Opozorila
Torek, 18.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Zvoki betlehemske zvezde


KULTURA

| |
11.01.2018      13:47
A A

Zvoki betlehemske zvezdeDeli:

Dobrova, 6. januar - Polna cerkev poslušalcev je bila na svete tri kralje po večerni maši nagrajena s čudovitim koncertom učencev Glasbene šole Emil Adamič. Skorajda ves pihalni del članov Godbe Dobrova-Polhov Gradec, ki še obiskujejo zadnje razrede nižje glasbene šole, je pod mentorstvom Klavdije Feguš in Janeza Benka ob klavirski spremljavi učiteljice Ane Semič Bursać pripravil splet enajstih božičnih in drugih skladb povezanih v božično zgodbo. Enajst učencev s flavtami, saksofoni in klarineti so pokazali svoj izreden talent, ki so ga v nekaj letih s pomočjo obeh izvrstnih učiteljev dobro razvili in ki svojo tehniko, vztrajnost in lastno interpretacijo skladb pri individualnem pouku in na skupnih vajah še naprej izpopolnjujejo.

Izvrsten koncert, ki bi ga Vesna, Monika, Manca, Regina, Lucija, Živa, Tadej, Klemen, Anton, Blaž in Aljaž s ponosom lahko izvedli tudi še v kateremkoli drugem kulturnem hramu blizu in daleč, je z zahvalami in s simpatičnimi primerjavami prisotnih s simboli tretjega svetega večera v imenu vseh staršev nastopajočih zaključil Gregor Čuden. Večer se je prevesil v veselo druženje v avli župnijskega doma.

Magdalena Tehovnik

(foto: Janez Dolinar)

Op. lekt.: prispevek po dogovoru z avtorico ni lektoriran.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!