Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

JUTRI
28°C
16°C
PET.
30°C
17°C
4279

Zvoki betlehemske zvezde

Dobrova, 6. januar - Polna cerkev poslušalcev je bila na svete tri kralje po večerni maši nagrajena s čudovitim koncertom učencev Glasbene šole Emil Adamič. Skorajda ves pihalni del članov Godbe Dobrova-Polhov Gradec, ki še obiskujejo zadnje razrede nižje glasbene šole, je pod mentorstvom Klavdije Feguš in Janeza Benka ob klavirski spremljavi učiteljice Ane Semič Bursać pripravil splet enajstih božičnih in drugih skladb povezanih v božično zgodbo. Enajst učencev s flavtami, saksofoni in klarineti so pokazali svoj izreden talent, ki so ga v nekaj letih s pomočjo obeh izvrstnih učiteljev dobro razvili in ki svojo tehniko, vztrajnost in lastno interpretacijo skladb pri individualnem pouku in na skupnih vajah še naprej izpopolnjujejo.

Izvrsten koncert, ki bi ga Vesna, Monika, Manca, Regina, Lucija, Živa, Tadej, Klemen, Anton, Blaž in Aljaž s ponosom lahko izvedli tudi še v kateremkoli drugem kulturnem hramu blizu in daleč, je z zahvalami in s simpatičnimi primerjavami prisotnih s simboli tretjega svetega večera v imenu vseh staršev nastopajočih zaključil Gregor Čuden. Večer se je prevesil v veselo druženje v avli župnijskega doma.

Magdalena Tehovnik

(foto: Janez Dolinar)

Op. lekt.: prispevek po dogovoru z avtorico ni lektoriran.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi