Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
20°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
20°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Zlati Višajčki


KULTURA, SOSED SOSEDU, DRUŠTVA

| |
18.05.2016      9:00
A A

Zlati Višajčki


Otroški pevski zbor Višajčki Kulturnega društva Gregor Rihar je na državnem tekmovanju otroških in mladinskih pevskih zborov v Zagorju ob Savi prejel zlato priznanje, njihova zborovodkinja Ema Nartnik pa je iz rok žirije prejela še posebno priznanje za perspektivno zborovodjo, ki na reviji nastopa prvič.


Deli:

O pridnih in nadarjenih pevcih, ki prepevajo v okviru otroškega in mladinskega zbora Višajčki iz Polhovega Gradca, smo nedavno že poročali. Izpustili pa smo njihove uspehe. Tokrat se zares lahko pohvalijo, in to z zlatim priznanjem, ki so ga prejeli na državnem tekmovanju. Na 25. reviji v Zagorju ob Savi, ki se odvija že 50 let, saj poteka bienalno, so Višajčki nastopili prvič. Tudi zato je uspeh še toliko dragocenejši. Njihova zborovodkinja, ki je z nazivom najbolj perspektivne zborovodkinje od debitantov prav tako blestela, ob tem ne skriva ponosa. "Ne morem povedati, kako sem ponosna na svoje pevce," pravi in pojasni, "zame je to nekakšen čudež, saj smo se tekmovanja udeležili prvič in že prejeli zlato priznanje. Večina zborov ima s tekmovanjem izkušnje in ima podporo v organizaciji, saj so skoraj vsi zbori šolski." Vredno je omeniti tudi številčnost zbora in starost. Višajčki so bili med sotekmovalci med  najmanjšimi in po povprečni starosti članov med najmlajšimi zborčki. "Veliko lažje je dobiti dober in poenoten zvok iz številčnejšega zbora," pojasni Nartnikova in doda, "da moji pevčki toliko zmorejo, je pohvalno: zanje in zame. Hvaležna sem, da mi je dano voditi ta zbor." Višajčki so z zlatim priznanjem, ki je poleg dveh posebnih priznanj žirije že drugo v letošnjem letu, potrdili, da delajo dobro in kvalitetno. Tako sta poplačana njihov trud in čas ter osebni angažma zborovodkinje. Veselje do petja pa je tisto, ki je močno prisotno pri slednji, in posebej pohvalno je, da to čudovito lastnost vzorno prenaša na  mlajšo generacijo tako znotraj otroškega kot tudi mladinskega pevskega zbora Višajčki.

Nadja Prosen Verbič

Foto: Janez Eržen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.