Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Danes bo večinoma oblačno. Dopoldne bo v zahodnih krajih pričelo deževati. Popoldne se bo dež na zahodu krepil in širil proti osrednjim krajem. Ob morju bo popoldne zapihal okrepljen jugo, drugod se bo nekoliko okrepil južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 7, drugod od 10 do 16 °C.
6°C | 13°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 5°C
ponedeljek, 27.11.2017
-3°C | 5°C
torek, 28.11.2017
-4°C | 6°C
sreda, 29.11.2017
0°C | 4°C
Opozorila
Sobota, 25.11.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prvomajska budnica tudi v naši občini


KULTURA, DRUŠTVA

| |
16.06.2015      14:06
A A

Prvomajska budnica tudi v naši občini


Godba Dobrova-Polhov Gradec, ki zadnje leto veselo igra in daje ritem mnogim občinskim ter drugim prireditvam, je 1. maja pokonci spravila kar precejšen del občanov in tako naj bi bilo tudi prihodnje leto.


Godba Dobrova-Polhov Gradec je 1. maja navsezgodaj zjutraj prebudila vaščane Šentjošta.
Godba Dobrova-Polhov Gradec je 1. maja navsezgodaj zjutraj prebudila vaščane Šentjošta.
Deli:

Prvomajske budnice so marsikje v Sloveniji del tradicionalnega načina proslavljanja praznika dela. Letos je bila sprejeta odločitev, da se takšnega praznovanja posluži tudi Godba Dobrova-Polhov Gradec. In res, veselo voščilo so prvi, ob 6. uri zjutraj, slišali vaščani Šentjošta, ob 7. uri so člani godbe zakorakali po ulicah Polhovega Gradca, uro kasneje so bili budnice deležni v Gaberju, nazadnje pa so ji prisluhnili še na Dobrovi. Med potjo se je avtobus, ki je prevažal orkester mladih glasbenikov, ustavil še pred domovi dobrih ljudi, tistih, ki so  primaknili že precejšen finančni vložek za zagon in delovanje godbe. Budnico so tako zaigrali in vesele prvomajske praznike voščili Šenkovim iz Gaberij, Plevnikovim iz Dobrove in Jarčevim iz Komanije ter se jim tako na svoj način zahvalili za njihove prispevke. Naslednje leto pa se lahko ustavijo tudi pred vašim domom, saj so postaje še odprte, tako kot tudi njihov mošniček, v katerem se zbira denar za nove inštrumente, ki bodo Godbo Dobrova-Polhov Gradec povečali in okrepili. Prvomajska budnica v Občini Dobrova-Polhov Gradec bo postala tradicionalna, obljubljajo pobudniki, saj je bil odziv s strani poslušalcev in občanov izredno pozitiven, mladi godbeniki pa tudi od nikoder niso odšli ne lačni ne žejni.

 

Nadja Prosen Verbič, foto Vid Klančar

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.