Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, predvsem na vzhodu in severu pa delno jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 10, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 0 °C.
5°C | 12°C
petek, 24.11.2017
3°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 6°C
ponedeljek, 27.11.2017
-3°C | 4°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prvi dobri mož med polhograjskimi otroki


KULTURA, SOSED SOSEDU

| |
10.12.2015      13:22
A A

Prvi dobri mož med polhograjskimi otroki


Polhov Gradec, 5. december – Na predvečer godovnjaka sv. Nikolaja je v dvorani Kulturnega doma Jakoba Trobca otroke obiskal prvi decembrski dobri mož.


Deli:

Poučna zgodba o angelčku Dobrinčku, ki je prišel na Zemljo, da bi med ljudi prinesel mir in dobro ter jih odvrnil od vsakodnevnih razprtij, sovraštva in pohlepnosti, je pripravila lep uvod v prihod tako težko pričakovanega sv. Miklavža. Ta je med polhograjske otroke tudi tokrat prišel v spremstvu prijaznih angelcev in angelskega zbora. Svoj prostor na odru pa so si izborili tudi nagajivi parklji, ki so pri otrocih zbudili nekaj strahu, a ne za dolgo, saj jih je Miklavž hitro okaral ter jih poučil o primernem vedenju. V ospredje so bili tudi to pot poklicani trije pomembni lokalni možje, in sicer župan Franc Setnikar, župnik Bogdan Oražem in ravnatelj Jernej Klemen, ki jih je nebeški mož izprašal o njihovem delu ter jih poučil o nekaterih nebeških skrivnostih. Glede na njihovo pridnost so si prislužili darila, tako kot tudi vsi navzoči otroci. Veselje je bilo veliko, predvsem ob srečanju z Miklavžem. Ta se je potem odpravil še v domove ter obdaril otroke z zasluženimi priboljški, v njihove domove pa prinesel veselje, ki naj traja še vsaj ves praznični mesec.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.