Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Danes bo oblačno, dež se bo od severa in zahoda dopoldne razširil nad vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo možne posamezne nevihte. Prehodno bo zapihal severovzhodnik, ob morju pa bo še pihal jugo. Popoldne bo dež od severovzhoda počasi slabel, okoli poldneva bo na Primorskem začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
16°C | 18°C
nedelja, 23.09.2018
12°C | 24°C
ponedeljek, 24.09.2018
14°C | 20°C
torek, 25.09.2018
5°C | 18°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 17°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 9h
Danes dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Na kavi v družbi Ivana Cankarja


KULTURA

| |
16.02.2018      13:33
A A

Na kavi v družbi Ivana CankarjaDeli:

Ko je po Sloveniji na začetku februarja zadišalo po kulturi, so se člani Theatra Šentjošt odločili, da se bodo vrnili v čas slovenske moderne, ko so se njeni predstavniki družili po kavarnah in razpravljali o literaturi. V kulturnem domu so na Prešernov dan pričarali pravo kavarniško vzdušje, v katerem so lahko obiskovalci na malo drugačen način spoznavali Cankarjevo življenje in delo, obenem pa preizkusili tudi svojo ustvarjalno žilico. Literarni večer se je začel z glasbenim uvodom, ki mu je sledila kratka predstavitev Cankarjevega ustvarjanja. Glavna ideja srečanja je bila, da je lahko k sooblikovanju le tega prispeval vsak obiskovalec in se lotil branja. Ob kavi, čaju in potici je bilo tako možno slišati Cankarjeva bolj znana dela, kot so Pehar suhih hrušk, Skodelica kave, Vrzdenec, Na klancu in še mnoge druge, pika na i bližajočemu se prazniku zaljubljencev pa je bilo ljubezensko pismo, ki ga je napisal svoji dragi Mileni. Vsak od obiskovalcev se je lahko med poslušanjem posvetil raziskovanju svojih likovnih sposobnosti in iz papirja ustvaril Cankarjeve brke, za navdih pa je lahko pokukal na steno, kjer je bila prava razstava brk in Cankarjevih portretov otrok iz šole in vrtca v Šentjoštu. Na koncu je sledilo še obvezno fotografiranje. Večer je poleg glasbene spremljave popestril še krajši pogovor na temo Cankarjevega življenja, nekaj pa je bilo tudi pevskih presenečenj, ki so lepo zaključila sproščen in z literaturo obarvan večer.

 

Mirjam Tominc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!