Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 25.04.2018

pretežno jasno
Ponoči se bo razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 12°C.
10°C | 25°C
četrtek, 26.04.2018
12°C | 24°C
petek, 27.04.2018
11°C | 23°C
sobota, 28.04.2018
10°C | 24°C
Opozorila
Torek, 24.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
25°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Na kavi v družbi Ivana Cankarja


KULTURA

| |
16.02.2018      13:33
A A

Na kavi v družbi Ivana CankarjaDeli:

Ko je po Sloveniji na začetku februarja zadišalo po kulturi, so se člani Theatra Šentjošt odločili, da se bodo vrnili v čas slovenske moderne, ko so se njeni predstavniki družili po kavarnah in razpravljali o literaturi. V kulturnem domu so na Prešernov dan pričarali pravo kavarniško vzdušje, v katerem so lahko obiskovalci na malo drugačen način spoznavali Cankarjevo življenje in delo, obenem pa preizkusili tudi svojo ustvarjalno žilico. Literarni večer se je začel z glasbenim uvodom, ki mu je sledila kratka predstavitev Cankarjevega ustvarjanja. Glavna ideja srečanja je bila, da je lahko k sooblikovanju le tega prispeval vsak obiskovalec in se lotil branja. Ob kavi, čaju in potici je bilo tako možno slišati Cankarjeva bolj znana dela, kot so Pehar suhih hrušk, Skodelica kave, Vrzdenec, Na klancu in še mnoge druge, pika na i bližajočemu se prazniku zaljubljencev pa je bilo ljubezensko pismo, ki ga je napisal svoji dragi Mileni. Vsak od obiskovalcev se je lahko med poslušanjem posvetil raziskovanju svojih likovnih sposobnosti in iz papirja ustvaril Cankarjeve brke, za navdih pa je lahko pokukal na steno, kjer je bila prava razstava brk in Cankarjevih portretov otrok iz šole in vrtca v Šentjoštu. Na koncu je sledilo še obvezno fotografiranje. Večer je poleg glasbene spremljave popestril še krajši pogovor na temo Cankarjevega življenja, nekaj pa je bilo tudi pevskih presenečenj, ki so lepo zaključila sproščen in z literaturo obarvan večer.

 

Mirjam Tominc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 458
Izšla: 26.03.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.04.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.