Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
31°C
17°C
JUTRI
29°C
17°C
Deli
5523

Na kavi v družbi Ivana Cankarja

Ko je po Sloveniji na začetku februarja zadišalo po kulturi, so se člani Theatra Šentjošt odločili, da se bodo vrnili v čas slovenske moderne, ko so se njeni predstavniki družili po kavarnah in razpravljali o literaturi. V kulturnem domu so na Prešernov dan pričarali pravo kavarniško vzdušje, v katerem so lahko obiskovalci na malo drugačen način spoznavali Cankarjevo življenje in delo, obenem pa preizkusili tudi svojo ustvarjalno žilico. Literarni večer se je začel z glasbenim uvodom, ki mu je sledila kratka predstavitev Cankarjevega ustvarjanja. Glavna ideja srečanja je bila, da je lahko k sooblikovanju le tega prispeval vsak obiskovalec in se lotil branja. Ob kavi, čaju in potici je bilo tako možno slišati Cankarjeva bolj znana dela, kot so Pehar suhih hrušk, Skodelica kave, Vrzdenec, Na klancu in še mnoge druge, pika na i bližajočemu se prazniku zaljubljencev pa je bilo ljubezensko pismo, ki ga je napisal svoji dragi Mileni. Vsak od obiskovalcev se je lahko med poslušanjem posvetil raziskovanju svojih likovnih sposobnosti in iz papirja ustvaril Cankarjeve brke, za navdih pa je lahko pokukal na steno, kjer je bila prava razstava brk in Cankarjevih portretov otrok iz šole in vrtca v Šentjoštu. Na koncu je sledilo še obvezno fotografiranje. Večer je poleg glasbene spremljave popestril še krajši pogovor na temo Cankarjevega življenja, nekaj pa je bilo tudi pevskih presenečenj, ki so lepo zaključila sproščen in z literaturo obarvan večer.

 

Mirjam Tominc

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi