Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 20.11.2018

oblačno
Ponoči bo po nižinah Primorske začelo deževati, v notranjosti pa se bo sneženje okrepilo. Na Primorskem bo pihala zmerna do močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 1, na Goriškem in ob morju okoli 4 °C.
1°C | 2°C
sreda, 21.11.2018
2°C | 4°C
četrtek, 22.11.2018
5°C | 7°C
petek, 23.11.2018
5°C | 8°C
Opozorila
Ponedeljek, 19.11.2018 ob 18h
V noči na torek bo burja na Primorskem na izpostavljenih mestih presegla hitrost 100 km/h. Predvsem na prehodu med Notranjsko in Primorsko bodo razmere povsem zimske, vidljivost bo krajevno močno zmanjšana, veter bo prenašal sneg.
1°C
2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Na kavi v družbi Ivana Cankarja


KULTURA

| |
16.02.2018      13:33
A A

Na kavi v družbi Ivana CankarjaDeli:

Ko je po Sloveniji na začetku februarja zadišalo po kulturi, so se člani Theatra Šentjošt odločili, da se bodo vrnili v čas slovenske moderne, ko so se njeni predstavniki družili po kavarnah in razpravljali o literaturi. V kulturnem domu so na Prešernov dan pričarali pravo kavarniško vzdušje, v katerem so lahko obiskovalci na malo drugačen način spoznavali Cankarjevo življenje in delo, obenem pa preizkusili tudi svojo ustvarjalno žilico. Literarni večer se je začel z glasbenim uvodom, ki mu je sledila kratka predstavitev Cankarjevega ustvarjanja. Glavna ideja srečanja je bila, da je lahko k sooblikovanju le tega prispeval vsak obiskovalec in se lotil branja. Ob kavi, čaju in potici je bilo tako možno slišati Cankarjeva bolj znana dela, kot so Pehar suhih hrušk, Skodelica kave, Vrzdenec, Na klancu in še mnoge druge, pika na i bližajočemu se prazniku zaljubljencev pa je bilo ljubezensko pismo, ki ga je napisal svoji dragi Mileni. Vsak od obiskovalcev se je lahko med poslušanjem posvetil raziskovanju svojih likovnih sposobnosti in iz papirja ustvaril Cankarjeve brke, za navdih pa je lahko pokukal na steno, kjer je bila prava razstava brk in Cankarjevih portretov otrok iz šole in vrtca v Šentjoštu. Na koncu je sledilo še obvezno fotografiranje. Večer je poleg glasbene spremljave popestril še krajši pogovor na temo Cankarjevega življenja, nekaj pa je bilo tudi pevskih presenečenj, ki so lepo zaključila sproščen in z literaturo obarvan večer.

 

Mirjam Tominc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!