Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 9h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Miklavž obdaril pridne otroke


KULTURA

| |
10.12.2013      5:46
A A

Miklavž obdaril pridne otroke


Polhov Gradec, 6. november – Na predvečer sv. Miklavža je ta s svojimi angelci obiskal pridne otroke v Polhovem Gradcu.


Otroci so za druge najmlajše pripravili poučno igrico.
Otroci so za druge najmlajše pripravili poučno igrico.
Deli:

Dvorana Kulturnega doma Jakoba Trobca je bila tokrat premajhna za vse zbrane otroke in njihove starše, ki so nestrpno pričakovali prvega dobrega decembrskega moža. Pred njegovim prihodom so polhograjski otroci pripravili in zaigrali čudovito igrico o angelčku Dobrinčku, ki se je odpravil na Zemljo med nagajive otroke. Pokaral jih je na račun neprimernega in nespoštljivega obnašanja v šoli ter jim svetoval, kako naj bodo pridni, saj jih iz nebes ves čas opazuje sv. Miklavž. Ko so otroci postali boljši, so skupaj z vsemi otroki v dvorani poklicali Miklavža. Temu so se ob prihodu poleg angelčkov pridružili tudi lokalni, polhograjski parklji. Dobri mož je prijazno nagovoril otroke in njihove starše, pozdravil župnika Oražma, misijonarja Krmelja in župana Setnikarja, ob koncu pa vsem pridnim otrokom razdelil darila, ki jih je prispevalo KD Gregor Rihar. Veseli so zapustili dvorano in odšli na svoje domove. Kdo ve, morda jih je sv. Miklavž obiskal tudi tam.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.