Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.10.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo pretežno jasno. Na Štajerskem in v Prekmurju bo prehodno zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 17, na Primorskem okoli 20 °C.
4°C | 15°C
sreda, 24.10.2018
7°C | 21°C
četrtek, 25.10.2018
6°C | 19°C
petek, 26.10.2018
9°C | 18°C
sobota, 27.10.2018
12°C | 18°C
Opozorila
Torek, 23.10.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
15°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Kulturni praznik na Dobrovi


KULTURA

| |
14.02.2018      12:00
A A

Kulturni praznik na Dobrovi


V sredo, 7. februarja, je Kulturno društvo Dobrova pripravilo za krajane čudovit dogodek ob obeleženju slovenskega kulturnega praznika.


Deli:

Prireditev se je pričela s himno, ki jo je zapela Manca Dolinar, in s krajšim nagovorom predsednice predvsem o pomenu kulturnega vedenja do narave, ki nam vse nudi. V uri programa se je zvrstilo vse od petja, plesa, inštrumentalne glasbe do recitacij. KUD Dobrova k sodelovanju vedno z veseljem povabi vse, ki ustvarjajo v domačem kraju, tako so se nam predstavili posamezniki Glasbene šole Emil Adamič, Plesna šola Panorama, učenci OŠ Dobrova, Godba Dobrova Polhov Gradec, Mešani pevski zbor Dobrova, Otroška folklorna skupina in prvič tudi mlada godba, ki je začela delovati komaj v decembru.

Prisotni so se lahko prepričali, da imamo v kraju kaj pokazati, da je v kulturno delovanje vključenih res veliko mladih in da vsako leto napredujemo. Po prireditvi je sledila pogostitev, ki so jo pripravili organizatorji dogodka za vse nastopajoče in za goste, saj menimo, da je druženje ob tovrstnih dogodkih ključnega pomena za vztrajanje v delu za širšo skupnost.

Magdalena Tehovnik

Op. lekt.: prispevek po dogovoru z avtorico ni lektorsko urejen.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!