Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.07.2017

pretežno oblačno
Do jutra bo dež v večjem delu Slovenije ponehal, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 16, ob morju okoli 18 stopinj C.
16°C | 25°C
sreda, 26.07.2017
14°C | 25°C
četrtek, 27.07.2017
13°C | 25°C
petek, 28.07.2017
14°C | 30°C
sobota, 29.07.2017
17°C | 30°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.7.2017 ob 18h
Danes bodo nekatere nevihte spremljala krajevna neurja z nalivi in močnejšimi sunki vetra. Ni izključen tudi pojav toče. Hladna fronta bo v popoldanskih in večernih urah prešla Slovenijo.
16°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Kmečki punt pod grajsko lipo


KULTURA, DRUŠTVA

| |
21.09.2015      13:43
A A

Kmečki punt pod grajsko lipo


Polhov Gradec, 28. avgust – V grajskem parku, pod grajsko lipo je v organizaciji Turističnega društva Briše potekalo vsakoletno srečanje in koncert moških pevskih skupin, pred tem pa je Dramska skupina Neptun pripravila kmečki punt.


Deli:

Letos praznujemo 500 let "Vseslovenskega kmečkega upora" in Polhov Gradec je bil eden prvih in pomembnejših žarišč tega upora. O tem priča tudi tabla, ki je bila nedavno najdena in vrnjena Polhograjski graščini, o tem si boste kaj več lahko prebrali v naslednji številki Našega časopisa. Konec meseca avgusta, pa je na enako temo Dramska skupina Neptun pripravila igro. Prizor iz kmečkega punta, kakršnega smo lahko videli že junija na prireditvi Dan pod Lovrencem, kjer so Pograjci sklenili, da se kar s svojimi rokami, pestmi in koli uprejo neprestanim novim dajatvam in izkoriščanju kmečkega prebivalstva, je zbrane nagovoril. Posebej živo zaigran in izredno zanimiv, skoraj strašljiv je bil nasilen vdor puntarjev v graščino kar skozi zaprta grajska vrata.

Po uprizoritvi dogajanja izpred 500 let je sledilo tradicionalno srečanje moških pevskih zborov in skupin Pod grajsko lipo. Letos so zbranim v objemu lepot grajskega parka zapeli Moški pevski zbor Briše, Podpeški oktet, Moški pevski zbor KUD Oton Župančič Sora ter Moški pevski zbor Župnije Preska. Nekaj podoknic, vasovalskih, predvsem pa domoljubnih smo lahko slišali v izvedbi moških pevskih skupin.

Koncert se je zaključil z druženjem ob prigrizku in rujni kapljici.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.