Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.10.2018

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo šibka burja. Drugod bo delno jasno z zmerno oblačnostjo. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 21, na Primorskem do 24 °C.
10°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
8°C | 20°C
nedelja, 21.10.2018
9°C | 12°C
ponedeljek, 22.10.2018
4°C | 15°C
torek, 23.10.2018
4°C | 15°C
Opozorila
Petek, 19.10.2018 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Godbeni tabor v Novi Štifti


KULTURA

| |
24.07.2018      9:26
A A

Godbeni tabor v Novi ŠtiftiDeli:

Spet je bilo v Novi Štifti konec junija veselo! Tokrat že sedmo leto po vrsti. V soboto po zaključku šole smo se zgodaj zbrali na Dobrovi vsi godbeniki in tisti, ki vemo, da prazen žakelj ne stoji pokonci. Učitelji glasbene šole Emil Adamič so nas pričakali kar na cilju. In vaje po posameznih oddelkih glasbil so se lahko pričele – trobila, flavte, klarineti ter saksofoni in tolkala; vsaka skupina na svojem koncu. Precej bolj prijetno in tudi učinkovito je vaditi v skupini in s prijaznimi, a doslednimi učitelji kot pa vsak posameznik doma. Pa ne gre samo za vajo. Po harmoničnih zvokih sledi obilo druženja, iger, zabave, dobre hrane in smeha ter učenja plesa in petja. No, pa še malo dobrega spanca.

V godbi je lepo in veseli smo vsakega novega člana, ki ima že toliko znanja določenega inštrumenta, da se lahko priključi. V nedeljo smo za tri nove članice pripravili zabaven sprejem in dekleta so zdaj uradno članice Godbe Dobrova-Polhov Gradec. Ker nam je pomembno, da se vsi pri godbi dobro počutijo, smo za vse pripravili anketo in tabor v Novi Štifti bo zagotovo ostal tudi v prihodnje, saj je všeč prav vsem članom.

Tudi letos nas je prijazno sprejel , nam delal družbo ter tudi reklamo p. Tadej Inglič. V nedeljo je zaradi sodelovanja Godbe Dobrova-Polhov Gradec in njenega koncerta po njej ob obeležitvi slovenskega praznika ob dnevu državnosti tako napolnil cerkev v Novi Štifti do zadnjega kotička. Pozdravil nas je še tamkajšnji župan mag. Blaž Milavec in vsem prisotnim zaželel veliko mero narodove zavesti.

Tretjega dne smo za družine godbenikov pripravili prisrčen koncert z novimi skladbami, ki so se jih v tem času naučili, s korakanjem v novi postavitvi in pa seveda z okusno pogostitvijo. Poletje se je takrat začelo tudi za naše godbenike.  

Dobro povezani in z ravno pravšnjo mero navijaške zavzetosti se je godba 1. julija odpravila na tekmo Slovenija : Črna Gora za kvalifikacije za svetovno prvenstvo v košarki 2019. Kljub porazu domače ekipe so bili naši godbeniki na svojih bobnih najglasnejši in najbolj prisrčni navijači, kar je za našo godbo  in za naš kraj najlepša zmaga.

 

Magdalena Tehovnik

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 463
Izšla: 01.10.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.10.2018 | Kultura
Noč godbe
27.10.2018 | Družabni dogodki
3.MEDGENERACIJSKO DRUŽENJE
19.10.2018 | Kultura
Noč godbe
21.10.2018 | Kultura
Voden ogled Muzeja pošte in telekomunikacij za seniorje
27.10.2018 | Družabni dogodki
3.MEDGENERACIJSKO DRUŽENJE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.