Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.10.2018

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo šibka burja. Drugod bo delno jasno z zmerno oblačnostjo. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 21, na Primorskem do 24 °C.
10°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
8°C | 20°C
nedelja, 21.10.2018
9°C | 12°C
ponedeljek, 22.10.2018
4°C | 15°C
torek, 23.10.2018
4°C | 15°C
Opozorila
Petek, 19.10.2018 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Folklorni nastop FS Rožmarin


KULTURA

| |
09.12.2017      8:53
A A

Folklorni nastop FS RožmarinVsi nastopajoči (fotografija: Rok Vidmar)
Vsi nastopajoči (fotografija: Rok Vidmar)
Deli:

Tudi letos je imela Folklorna skupina Rožmarin iz Vnanjih Goric folklorni nastop v dvorani Notranje Gorice, v soboto, 2. decembra. Predstavili so osem plesov. Gorički valček s plesi iz Goričkega in okolice je predstavila osrednja skupina FS Rožmarin. Drugi ples je pripadel otroški skupini, ki je letos oktobra v okviru FS Rožmarin začela delovati na novo, na kar so Rožmarinci še posebej ponosni. V dobrih dveh mesecih so že pripravili svojo plesno točko za nastop, za kar sta zaslužni mentorici Tina Puklavec Grum in njena pomočnica Klavdija Založnik. Prepričali smo se, da niso bili od muh in bodo lahko kmalu nadaljevali na odru v mladinski skupini. Štajerske plese Kovačija pri Kovačevih so zaplesali člani mladinske skupine FS Rožmarin, ki jo sestavlja tudi šest mladincev iz naše občine (še ena pa je članica osrednje skupine), na katere smo zelo ponosni. Naslednja točka je bila pevska. Zbor DU Podpeč - Preserje je zapel dve ljudski ter malo kasneje tudi narodno iz Mežiške doline Moj pob'č je furman. Sledili so dolenjski plesi mladinske skupine FS Rožmarin in ples Zgornjega Posočja ter Goriški ples gostov, FS Razor iz Tolmina. Notranjske plese je predstavila mešana skupina FS Rožmarin. Plesne postavitve FS Rožmarin so pripravili Edvard Zore, Tina Puklavec Grum in Monika Dolinar, glasbene priredbe pa Tina Puklavec Grum in Vesna Žagar. Za FS Razor je bil glavni Boris Laharnar, ki je pripravil plesno postavitev in tudi glasbeno priredbo. Zadnje plese iz okolice Trsta pa je predstavila osrednja skupina FS Rožmarin. Celotno programsko zasnovo so oblikovali Edvard Zore, Tina Puklavec Grum in Monika Dolinar, kostumsko podobo pa Mojca Zore. Na koncu prireditve se je podpredsednik FS Rožmarin Edvard Zore zahvalil vsem za sodelovanje in obiskovalce povabil naslednje leto znova na prireditev, saj da imajo že nove ideje in zamisli ter se veselijo novih mladih moči. Gledalci smo uživali ob plesih in petju ter se že veselimo naslednjega nastopa.

 
Andreja Dolinar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 463
Izšla: 01.10.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.10.2018 | Kultura
Noč godbe
27.10.2018 | Družabni dogodki
3.MEDGENERACIJSKO DRUŽENJE
19.10.2018 | Kultura
Noč godbe
21.10.2018 | Kultura
Voden ogled Muzeja pošte in telekomunikacij za seniorje
27.10.2018 | Družabni dogodki
3.MEDGENERACIJSKO DRUŽENJE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.