Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

JUTRI
-2°C
-2°C
ČE.
0°C
-2°C
Deli
4947

Folklorni nastop FS Rožmarin

Tudi letos je imela Folklorna skupina Rožmarin iz Vnanjih Goric folklorni nastop v dvorani Notranje Gorice, v soboto, 2. decembra. Predstavili so osem plesov. Gorički valček s plesi iz Goričkega in okolice je predstavila osrednja skupina FS Rožmarin. Drugi ples je pripadel otroški skupini, ki je letos oktobra v okviru FS Rožmarin začela delovati na novo, na kar so Rožmarinci še posebej ponosni. V dobrih dveh mesecih so že pripravili svojo plesno točko za nastop, za kar sta zaslužni mentorici Tina Puklavec Grum in njena pomočnica Klavdija Založnik. Prepričali smo se, da niso bili od muh in bodo lahko kmalu nadaljevali na odru v mladinski skupini. Štajerske plese Kovačija pri Kovačevih so zaplesali člani mladinske skupine FS Rožmarin, ki jo sestavlja tudi šest mladincev iz naše občine (še ena pa je članica osrednje skupine), na katere smo zelo ponosni. Naslednja točka je bila pevska. Zbor DU Podpeč - Preserje je zapel dve ljudski ter malo kasneje tudi narodno iz Mežiške doline Moj pob'č je furman. Sledili so dolenjski plesi mladinske skupine FS Rožmarin in ples Zgornjega Posočja ter Goriški ples gostov, FS Razor iz Tolmina. Notranjske plese je predstavila mešana skupina FS Rožmarin. Plesne postavitve FS Rožmarin so pripravili Edvard Zore, Tina Puklavec Grum in Monika Dolinar, glasbene priredbe pa Tina Puklavec Grum in Vesna Žagar. Za FS Razor je bil glavni Boris Laharnar, ki je pripravil plesno postavitev in tudi glasbeno priredbo. Zadnje plese iz okolice Trsta pa je predstavila osrednja skupina FS Rožmarin. Celotno programsko zasnovo so oblikovali Edvard Zore, Tina Puklavec Grum in Monika Dolinar, kostumsko podobo pa Mojca Zore. Na koncu prireditve se je podpredsednik FS Rožmarin Edvard Zore zahvalil vsem za sodelovanje in obiskovalce povabil naslednje leto znova na prireditev, saj da imajo že nove ideje in zamisli ter se veselijo novih mladih moči. Gledalci smo uživali ob plesih in petju ter se že veselimo naslednjega nastopa.

 
Andreja Dolinar

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij