Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.08.2018

pretežno jasno
Zvečer se bo povsod razjasnilo, ponoči bo precej jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
18°C | 33°C
sreda, 22.08.2018
18°C | 33°C
četrtek, 23.08.2018
18°C | 32°C
petek, 24.08.2018
17°C | 30°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Celovečerni koncert fantovskega zbora


KULTURA

| |
18.04.2018      9:36
A A

Celovečerni koncert fantovskega zboraDeli:

Fantovski zbor Dobrova, ki že 23. leto skrbi za ohranjanje moškega zborovskega petja v občini, je letošnjo pomlad začel 17. aprila s samostojnim celovečernim koncertom v domu upokojencev Vrhnika. Varovancem doma so predstavili svoj pisani repertoar, ki ga vseskozi bogatijo. Tako so prav za to priložnost predstavili nabor ljudskih in umetnih pesmi slovenskih in tujih avtorjev ter tudi modernih pesmi, nastalih v zadnjih letih. Z veznim besedilom so popeljali poslušalce vse od časov začetka slovenstva, njegovega največjega razcveta v 19. in 20. stoletju do Avsenikovih in Slakovih hitov, ki postajajo nesmrtni. Navdušen aplavz je pospremil vsako pesem, da je koncert kar prehitro minil. Res navdihujoče je bilo videti poslušalce, ki so pomagali pri večini poznanih pesmi. Ob spominih, ki so jih pesmi prebujale, je bila potočena tudi kakšna solza … Ob tej priložnosti so čestitali tudi Dobrovčanki Pepci Rozman, ki v domu prebiva dobro leto in je ravno v tistih dneh praznovala častitljivih 95 let. Zahvalili so se ji za vso podporo, spodbude in skrbno spremljanje zbora, saj je bila Pepca ena najbolj rednih obiskovalk njihovih koncertov. Kljub visoki starosti pa se poleg svojih treh vnukov, ki pojejo v fantovskem zboru, brez težav spomni imen tudi ostalih članov. Fantje so si ob tem samo zaželeli, da bi tudi njih spomin spremljal vsaj tako dolgo.

 

Urška Dolinar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!