Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno in sprva povečini suho. V drugem delu noči se bo povečala možnost za občasne padavine v južni in zahodni Sloveniji. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 11, na Primorskem do okoli 14 °C.
12°C | 19°C
četrtek, 18.10.2018
10°C | 21°C
petek, 19.10.2018
11°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

20 let KD Črni Vrh


KULTURA

| |
08.12.2016      10:14
A A

20 let KD Črni VrhDeli:

Črni Vrh, 27. november – Kulturno društvo Črni vrh je v pomladnih mesecih letošnjega leta dopolnilo 20 let. Tako kot so praznovanja rojstnih dni nekaj posebnega, prijetnega in neponovljivega, smo se odločili, da skupaj z ostalimi praznujemo 20. rojstni dan našega društva. V ta namen smo pripravili kulturno prireditev. Medse smo povabili domače nastopajoče in nekaj gostov. Za uvod je podpredsednica društva na kratko pozdravila vse zbrane in jih povabila, naj se prepustijo in uživajo v pestrem in živem kulturno-glasbenem programu.

V prvem delu smo k sodelovanju povabili otroke, ki se nikoli ne upirajo in ne nasprotujejo nastopom – ravno obratno – uživajo v tem, da so na odru. Tako so se učenci POŠ Črni Vrh predstavili z ljudskimi plesi, Nina in Tanja sta izvedli priredbo rock skupine AC/DC in skladbo Adija Smolarja, oglasili sta se dve harmoniki izpod prstov Florjana in Rafka, na koncu pa je Ana na klavirju izvrstno odigrala Beethovnovo Sonato v F-duru.

Drugi del programa je začela Nastja s svojim žametnim glasom in pesmijo Halleluja. Da pa smo glasbeni del še malo popestrili, nam je Taja pokazala, kakšne vragolije vse se da početi na »čudežni rolki«. Ker je bila prva aktivnost v društva delovanje moškega pevskega zbora, ki se mu je nato pridružila še ženska skupina, smo naprej imeli mešani pevski zbor. Naša želja in ideja je bila, da se ponovno snidemo in skupaj zapojemo. Žal nam to ni uspelo, tako se je v zadnjem hipu sestala priložnostna ženska skupina in se predstavila z dvema skorajda zimzelenima melodijama – Mini in maxi ter Dober dan še zaspan. Za konec drugega dela pa nam je zaplesala folklorna skupina iz Škofje Loke.

Ko smo zakorakali še v zadnji – tretji del programa, je bilo za naša ušesa malo bolj glasno. Na oder se je postavilo kar veliko število članov »pleh muske«, kot sta jo poimenovali naši prikupni napovedovalki – prislihnili smo ubranemu igranju Godbe Dobrova - Polhov Gradec. Da ni bilo prehudo za naša ušesa, smo jim vmes privoščili malo počitka, medtem pa sta Zala in Nina v pesmicah predstavili, kako se zabavata z mačjo družinico. Na oder smo povabili še prvega predsednika društva Marka, ki je poleg drugih besed z vsem spoštovanjem prebral pesem z naslovom Najlepši vrh – Črni Vrh. Pesem je prav za to prireditev napisal najstarejši član društva Milan Košir, kateremu velja posebna zahvala za njegovo aktivno delovanje kljub njegovim letom.

Od vsega začetka delovanja društva se hranijo slike, vabila, obvestila, zapisi, članki in podobno. Iz vsega tega je Mihaela skrbno oblikovala kroniko društva za vseh 20 let in jo sama v vsakem delu programa tudi delček predstavila. Vmes smo si na platnu ogledovali stare fotografije in celo poslušali star posnetek nastopa mešanega pevskega zbora. Sledile so še zahvale in tako smo prireditev pripeljali do konca. Ker pa se je na naše vabilo odzval tudi župan občine g. Setnikar, smo iz njegovih rok prejeli priznanje za 20 let delovanja društva. Občini se ob tej priložnosti za priznanje lepo zahvaljujemo. Po dveh urah programa v nabito polni dvorani smo za piko na i še enkrat odstopili oder članom godbe, ki so skupaj z učenci POŠ Črni Vrh zapeli in zaigrali.

Praznovanje »rojstnega dne« je bilo res nepozabno, saj smo že takoj po končani prireditvi začeli prejemati pohvale in zahvale za uspeh in pester program. Ko opazuješ zadovoljne in nasmejane obraze, prebiraš zahvale in pohvale v e-pošti, SMS-sporočilih ali pa kar na štiri oči, se za trenutek zamisliš. Zmaga je naša – gremo novim izzivom naproti. In to je naš moto za naprej. Obljubljamo, da bomo z aktivnostmi društva nadaljevali, zato medse prisrčno vabimo nove člane in novo moč za soustvarjanje.

Katja Skopec

Najlepši vrh – Črni Vrh

Milan Košir

 

Sprehodi se po Pasji Ravni,

da imaš Črni Vrh na dlani.

Užij lepoto, ozri se naokrog,

to podaril našim krajem je sam Bog.

 

Jutranje sonce naš Tošč budi,

Grmado in Lovrenc osvetli.

Mogočni Krim nad Barjem se pne,

pred njim se Koreno in Setnik odpre.

 

V daljavi Snežnik se blešči,

mnogo bliže Ulovka leži.

Tam Javornik se v meglici skriva ,

pred njim se naša Planina odkriva.

 

Ko sonce zahaja in Trije Kralji žarijo,

dolge sence Sivko posivijo.

A Pasja Ravan pred nami,

še vedno s soncem se hvali.

 

Še pogled na Blegoš in malo naprej

naš očak Triglav poglej.

Na njem zastava slovenska plapola,

po tem naj ves svet nas pozna.

Naj s Triglava sliši se glas do neba,

slovenski narod tu je doma.

Tu naše so korenine,

tu živeli naši dedje so iz davnine.

 

Ni lepšega raja,

kot je podoba domačega kraja.

Vsepovsod po svetu naši so rojaki,

a njih srce želi si spet nazaj.

 

Mnogokrat se spomnijo na domovino,

Domovino, eno in edino.

Človek celi svet obteče,

a najboljši kruh doma se peče.

 

Imejmo radi našo lepo domovino

in zanamcem tako zapustimo.

 

Domoljub, Milan Košir
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!