Logo MojaObčina.si
DANES
15°C
6°C
JUTRI
15°C
9°C

Cepljenje proti COVIDU-19 v občini Dobrova - Polhov Gradec

Minister za zdravje Janez Poklukar vse državljane poziva k cepljenju proti COVIDU-19

Med 19. in 23. decembrom 2021 so prvič potekali Dnevi cepljenja. Kot je Minister za zdravje Janez Poklukar izpostavil v nedavnem nagovoru županom, se je v okviru cepilne akcije s prvim, drugim ali tretjim odmerkov cepilo skoraj 78.000 ljudi. V luči uspeha, ki so go Dnevi cepljenja dosegli v decembru, je bila akcija ponovljena tudi med 13. in 15. januarjem 2022. Kot poudarja, v 5. val vstopamo s prenizko precepljenostjo, s preobremenjenimi bolnišnicami in s popolnoma izčrpanim kadrom. Zato cilj ostaja enak; s prvim, drugim ali tretjim odmerkov precepiti čim več ljudi.  

Cepljenje je enostaven, varen in najučinkovitejši ukrep za zaščito pred COVIDOM-19. Ne ščiti le cepljenih posameznikov, temveč z zmanjševanjem širjenja bolezni tudi druge. Ključno je, da zaščitimo svoje ter tudi zdravje naših družinskih članov, prijateljev, sosedov, znancev in sodelavcev.

 

Cepljenje proti COVIDU-19 in gripi bo v občini Dobrova - Polhov Gradec organizirano tudi v februarju

Občina Dobrova - Polhov Gradec je obakrat sodelovala na Dnevih cepljenja in v sodelovanju z Zdravstvenim zavodom ZDRAVJE v decembru in januarju ponovno organizirala cepljenje proti COVIDU-19 za vse zainteresirane posameznike. Cepljenje bo skupaj s cepljenjem proti gripi potekalo tudi v februarju, in sicer:

-          v četrtek, 10. februarja 2022, od 12.00 do 16.00 v Športni dvorani na Dobrovi

-          v četrtek, 24. februarja 2022, od 12.00 do 16.00 v Kulturnem domu Jakoba Trobca v Polhovem Gradcu

Cepljenje proti gripi je v sezoni 2021/22 brezplačno za vse zavarovane osebe. Za cepljenje proti COVIDU-19 bo na razpolago cepivo Pfizer. Cepljenje je namenjeno vsem posameznikom, ki so starejši od 12 let. Pri otrocih mlajših od 15 let je za cepljenje potrebna privolitev staršev, zato je pri cepljenju potrebno spremstvo staršev/skrbnikov. Pri otrocih starih 15 let in več privolitev staršev ni potrebna.

Na cepljenje se ni potrebno predhodno naročiti. Občanke in občani, ki se želijo cepiti, morajo imeti s seboj kartico zdravstvenega zavarovanja in osebni dokument. Občani se lahko cepijo s 1., 2. ali 3. odmerkom cepiva proti COVIDU-19.

 

 V naši občini je z vsemi odmerki cepiva proti COVIDU-19 cepljenih 60,1 %

Na dan 13. januarja 2022 je bilo s prvim odmerkom cepljenih 63,2 % prebivalcev občine Dobrova - Polhov Gradec, z vsemi odmerki pa 60,1 %, kar je nad državnim povprečjem. V Sloveniji je bilo s prvim odmerkom na dan 13. januarja 2022 cepljenih 60 % državljanov, z vsemi odmerki pa 57 %. S podatkom, koliko prebivalcev občine Dobrova - Polhov Gradec je prejelo poživitveni odmerek cepiva, pa spletni portal ne razpolaga.

Podatki na spletni strani COVID-19 sledilnik kažejo, da je bilo na dan 12. januarja 2022 v občini Dobrova - Polhov Gradec potrjenih 34 novih okužb s koronavirusom, s čimer se je število aktivnih okužb na ta dan povzpelo na 249.


l. o.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi