Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 26.04.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo v bližini morja še sončno vreme. Drugod bo pretežno oblačno, padavine, deloma plohe, se bodo iznad severnih krajev širile proti jugu. Predvsem v osrednji in južni Sloveniji bodo tudi posamezne nevihte. Na Primorskem bo povečini suho. Prehodno bo zapihal okrepljen severovzhodni veter, na Primorskem zvečer šibka do zmerna burja. Ohladilo se bo, popoldanske temperature bodo od 14 do 21, v južni Sloveniji do okoli 23 °C.
12°C | 22°C
petek, 27.04.2018
11°C | 21°C
sobota, 28.04.2018
9°C | 27°C
nedelja, 29.04.2018
12°C | 26°C
ponedeljek, 30.04.2018
11°C | 23°C
Opozorila
Četrtek, 26.4.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Podjetje Schwarzmann kupilo nepremičnine ......


GOSPODARSTVO

| |
01.12.2017      10:35
A A

Podjetje Schwarzmann kupilo nepremičnine bivše Hoje Mobiles


Ljubljansko okrajno sodišče je 14. julija letos na pobudo bank upnic razpisalo dražbo nepremičnin podjetja Hoja Mobiles iz Polhovega Gradca. Vseh 18.000 m2 zemljišča in 6000 m2 skladiščno-proizvodnih prostorov je odkupilo sosednje podjetje Konstrukcije Schwarzmann.


Deli:

"Zgradbe so v zelo slabem stanju, zato je potrebna temeljita obnova, delno tudi rušenje. Pravkar poteka zamenjava strešne kritine na proizvodnih halah," so sporočili iz podjetja Konstrukcije Schwarzmann, ki se ukvarja z načrtovanjem in proizvodnjo šotorskih in panelnih hal. Še vedno so prepoznavni tudi po rastlinjakih, ki so bili njihov glavni proizvod v prvih letih delovanja. Največjo rast dosegajo na področju tehnično najzahtevnejših objektov. Gre za hale, namenjene športu, industriji in logistiki, ki zahtevajo razpone konstrukcij preko 50 m. Prav tako so se v svetu uveljavili tudi na področju letalskih hangarjev. Načrtovanje takih konstrukcij zahteva najsodobnejšo programsko opremo in ekipo vrhunskih statikov ter inženirjev. Zaradi lastne proizvodnje veliko vlagajo tudi v razvoj varilcev in varilske tehnologije. Za to so potrebne tudi ustrezne površine in prav nakup omenjenih nepremičnin bo omogočil dolgoročni razvoj podjetja v Polhovem Gradcu. "Proizvodnja jeklenih konstrukcij nima negativnih vplivov na okolje. Enaka dejavnost je predvidena tudi na novo pridobljenih površinah. Skupaj z rastjo podjetja se je v zadnjih letih povečal tudi tovorni promet, ki je lahko občasno moteč za okoliške prebivalce, za kar pa se jim v podjetju iskreno opravičujemo, vendar drugače žal ne gre," so še zapisali. Skupaj z najetimi sodelavci trenutno zaposlujejo 120 ljudi, večinoma domačinov. (gt)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 458
Izšla: 26.03.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.