Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
25°C
14°C
JUTRI
28°C
12°C
Deli

Vodovod Praproče–Zalog v delu

Konec avgusta so se na območju Zaloga in Praproč začela dela za izgradnjo javnega vodovoda Praproče–Zalog.

V prvi fazi je pogodbeni izvajalec, podjetje Prenova - Gradbenik, d. o. o., začel zakoličbo glavne trase vodovoda, nato pa izkop in polaganje cevi na primarnem vodu. Večji del primarnega voda je tako zgrajen in dela potekajo po načrtih. Ko bodo vremenske razmere dopuščale, pa bo izvajalec začel podvrtavanje pri prečkanju vodotokov, kar je trenutno onemogočeno zaradi previsokega vodostaja, ki so ga povzročile obilne padavine v preteklih dneh. Predvideno je, da bo primarni vodovod zgrajen do konca letošnjega leta, nato pa sledi še izvedba vodovodnih priključkov za objekte, ki bodo priklopljeni na vodovod.

Gradnja vodovoda kljub manjšim uskladitvam poteka trase za zdaj poteka po terminskem načrtu. Na občini tako pravijo, da je realno pričakovati, da bodo občani na tem območju s kakovostno pitno vodo preskrbljeni že v začetku naslednjega leta, najpozneje pa do konca junija 2014, saj občino k temu zavezuje tudi pogodba o sofinanciranju projekta iz evropskih sredstev iz naslova prednostne usmeritve "Regionalni razvojni programi".

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: F. P. in M. V.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi