Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Dopoldne se bo po nekaterih nižinah še zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Med dobitniki evropskega natečaja je tudi naš ......


SOSED SOSEDU, EVROPSKI PROJEKTI

| |
15.01.2016      21:35
A A

Med dobitniki evropskega natečaja je tudi naš občan


Na fotografskem natečaju Evropa v moji regiji, ki je bil poleti organiziran na strani Evropske komisije na Facebooku, so z več kot 500 fotografijami sodelovali udeleženci iz rekordnega števila držav in tudi Slovenec Tomaž Varlec iz Dobrove, ki je postal eden izmed treh enakovrednih nagrajencev.


Nagrajena fotografija
Nagrajena fotografija
Deli:

Evropska komisija je že četrtič pripravila fotografski natečaj, na katerem so sodelujoči morali predložiti fotografijo projekta, ki ga je sofinancirala Evropska unija. Tako je bila ena od zahtev, da je na fotografiji viden dokaz o podpori projektu s strani EU. Neodvisna žirija iz fotografov in strokovnjakov za družbene medije je ob koncu natečaja, v okviru katerega so zbrali kar 500 fotografij, izbrala tri enakovredne zmagovalce. Poleg Poljakinje Malgorzate Podstawa, ki je s fotografijo umetniško upodobila s strani ESRR posodobljeno obrežje reke Grajcarek, ter Grka Paraskevasa Grigorakisa, ki je fotografiral prav tako s strani ESRR sofinancirano restavratorstvo na šoli v središču svojega domačega mesta Solun, je bil med dobitniki nagrad tudi Tomaž Varlec iz Dobrove, ki je nagrajeno fotografijo posnel v okviru projekta "LIFE Stop CyanoBloom" za preprečevanje cvetenja cianobakterij.
Na nagrajeni fotografiji, ki je bila sicer po besedah nagrajenca narejena spontano, elektro-tehnični inženir in strojni inženir spremljata delovanje ter izvajata vzorčenje fitoplanktona z mrežo, in to s pomočjo robotskega plovila. Pri tem naj navedem še to, da je prav to robotsko plovilo za zaznavanje in kontrolo cianobakterij, ki ga je izdelalo podjetje Arhel, novembra 2015 na 10. slovenskem forumu inovacij prejelo dve nagradi, in sicer nagrado za najboljšo inovacijo v kategoriji mikro podjetij ter posebno priznanje za inovacijo z družbenim učinkom. Slovenski dobitnik laskave evropske nagrade pravi, da se s fotografiranjem v zadnjem času ukvarja zgolj ljubiteljsko, saj mu primanjkuje časa. Tudi sam je namreč zaposlen v podjetju Arhel, ki je omenjeno plovilo izdelalo. Nagrajena fotografija in tudi ta dovršena inovacija, s pomočjo katere se izvaja projekt za preprečevanje cvetenja cianobakterij ter opravlja dejavnosti spremljanja voda in testiranja na Blejskem jezeru ter ljubljanskem koseškem bajerju, je plod uspešnega dela ekipe podjetja Arhel, katere pomemben člen je tudi Tomaža Varlec. Vsem želimo še mnogo pogumnih idej in uspešnih realizacij.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: arhiv Tomaža Varleca
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
18.05.2017 | Kultura
Razstava Zgodbe iz poštne torbe
21.10.2017 | Kultura
Damski orkester

Bodite prvi pri oddaji mnenja.