Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Popoldne in zvečer bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Društva imamo pomoč


EVROPSKI PROJEKTI

| |
11.12.2013      14:22
A A

Društva imamo pomoč


V sredo, 4. decembra, sta v prostorih Občine Dobrova - Polhov Gradec predstavnici Društva za razvoj in varovanje GEOSS-a organizirali dvourno svetovanje kot pomoč društvom v naši občini. Prišli smo predstavniki šestih društev in naša razmišljanja in vprašanja so bila podobna kot v drugih primestnih občinah; predvsem so se nanašala na pridobivanje sredstev, računovodstvo, pravno pomoč in promocijo društev.


Najboljša droga je žoga!
Najboljša droga je žoga!
Deli:

A to društvo, ki že v imenu opeva osrednjo točko Slovenije pri Litiji, je dejavno mnogo širše, saj predstavlja eno izmed 12 stičišč NVO v Sloveniji (nevladnih organizacij, torej društev in zavodov), in to od leta 2009, ko so prvič kandidirali na razpisih za evropska sredstva. S svojim delovanjem brezplačno pomagajo vsem tistim od 6.500 društev v osrednjeslovenski regiji (območje zajema skoraj 30 občin od Kočevja na jugu do kamniških Alp), ki izrazijo interes, kar je vsekakor pohvalno. Zagotavljajo servisno podporo – točko VEM (Vse na Enem Mestu za NVO). Z izobraževanji in razvojnim mentorstvom na področju pridobivanja sredstev in razvoja novih storitev društvo krepi usposobljenost NVO ter pomembno prispeva k večanju kakovosti in učinkovitosti delovanja NVO ter finančne neodvisnosti od javnih virov. S sklopom skupnih akcij za medije, gospodarstvo in javno upravo ter promocijskimi aktivnostmi ozavešča širšo javnost, medije, gospodarstvo in javno upravo o pomenu NVO-sektorja in njegovi vlogi pri reševanju ključnih razvojnih vprašanj ter vzpostavlja povezave med vsemi tremi sektorji. Projekt delno financira Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

 V naši občini je skoraj 60 društev, med katerimi prednjačijo športna, nato gasilska in kulturna društva, turistična pa so po pogostnosti na 4. mestu. Večina se predstavi enkrat na leto s kakšno prireditvijo ali športnim turnirjem, le redka so organizirana tako dobro kot Nogometni klub Dolomiti, ki deluje že 35 let, zdaj v okviru ŠD Dobrova. Več kot 200 igralcev trenira nogomet v desetih selekcijah ter tekmuje na zgledno urejenih in osvetljenih igriščih Gabrja – vse leto, podnevi in ponoči.

 

Informacijski pisarni stičišča:

Ponoviška cesta 12, Litija
vsak delovni dan med 8. in 16. uro
Kontakt:

M: 040 786 939
M: 040 365 850
Faks: 059 927 619 
E: info@srce-me-povezuje.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.