Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 6h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Društva imamo pomoč


EVROPSKI PROJEKTI

| |
11.12.2013      14:22
A A

Društva imamo pomoč


V sredo, 4. decembra, sta v prostorih Občine Dobrova - Polhov Gradec predstavnici Društva za razvoj in varovanje GEOSS-a organizirali dvourno svetovanje kot pomoč društvom v naši občini. Prišli smo predstavniki šestih društev in naša razmišljanja in vprašanja so bila podobna kot v drugih primestnih občinah; predvsem so se nanašala na pridobivanje sredstev, računovodstvo, pravno pomoč in promocijo društev.


Najboljša droga je žoga!
Najboljša droga je žoga!
Deli:

A to društvo, ki že v imenu opeva osrednjo točko Slovenije pri Litiji, je dejavno mnogo širše, saj predstavlja eno izmed 12 stičišč NVO v Sloveniji (nevladnih organizacij, torej društev in zavodov), in to od leta 2009, ko so prvič kandidirali na razpisih za evropska sredstva. S svojim delovanjem brezplačno pomagajo vsem tistim od 6.500 društev v osrednjeslovenski regiji (območje zajema skoraj 30 občin od Kočevja na jugu do kamniških Alp), ki izrazijo interes, kar je vsekakor pohvalno. Zagotavljajo servisno podporo – točko VEM (Vse na Enem Mestu za NVO). Z izobraževanji in razvojnim mentorstvom na področju pridobivanja sredstev in razvoja novih storitev društvo krepi usposobljenost NVO ter pomembno prispeva k večanju kakovosti in učinkovitosti delovanja NVO ter finančne neodvisnosti od javnih virov. S sklopom skupnih akcij za medije, gospodarstvo in javno upravo ter promocijskimi aktivnostmi ozavešča širšo javnost, medije, gospodarstvo in javno upravo o pomenu NVO-sektorja in njegovi vlogi pri reševanju ključnih razvojnih vprašanj ter vzpostavlja povezave med vsemi tremi sektorji. Projekt delno financira Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

 V naši občini je skoraj 60 društev, med katerimi prednjačijo športna, nato gasilska in kulturna društva, turistična pa so po pogostnosti na 4. mestu. Večina se predstavi enkrat na leto s kakšno prireditvijo ali športnim turnirjem, le redka so organizirana tako dobro kot Nogometni klub Dolomiti, ki deluje že 35 let, zdaj v okviru ŠD Dobrova. Več kot 200 igralcev trenira nogomet v desetih selekcijah ter tekmuje na zgledno urejenih in osvetljenih igriščih Gabrja – vse leto, podnevi in ponoči.

 

Informacijski pisarni stičišča:

Ponoviška cesta 12, Litija
vsak delovni dan med 8. in 16. uro
Kontakt:

M: 040 786 939
M: 040 365 850
Faks: 059 927 619 
E: info@srce-me-povezuje.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.