Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 20.11.2018

oblačno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo oblačno, ponekod v notranjosti bo zjutraj rahlo snežilo. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, na Primorskem okoli 4 °C.
1°C | 5°C
sreda, 21.11.2018
1°C | 5°C
četrtek, 22.11.2018
3°C | 6°C
petek, 23.11.2018
4°C | 5°C
sobota, 24.11.2018
4°C | 8°C
Opozorila
Nedelja, 18.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

ŠE ZADNJIČ! OČISTIMO SLOVENIJO, OČISTIMO ......


OBVESTILA

| |
07.09.2018      10:53
A A

ŠE ZADNJIČ! OČISTIMO SLOVENIJO, OČISTIMO DOBJEDeli:

Po spomladanski čistilni akciji, ki je potekala v mesecu aprilu, bomo sodelovali tudi v vseslovenski akciji Očistimo Slovenijo 2018.  Na dobjanskem območju je kar nekaj divjih odlagališč. Po podatkih medobčinskega inšpektorata so bila v preteklosti nekatera manjša odlagališča že očiščena, vendar so ljudje žal na njih ponovno odlagali odpadke!!  

Z namenom pridobiti aktualne informacije o divjih odlagališčih na območju občine Dobje bomo zbirali podatke – tudi v sodelovanju z vami, spoštovani občani. Vse, ki imate kakršnekoli informacije o divjih odlagališčih na območju občine, prosimo, da to sporočite na elektronski naslov lidija.cadej@dobje.si. Dobrodošli bodo podatki o lokaciji, vrsti in oceni količine odpadkov, priložite lahko tudi kakšno fotografijo.

Posodobitev podatkov o divjih odlagališčih pa ne bo edina aktivnost v sklopu akcije Očistimo Slovenijo 2018. V soboto, 15. septembra, od 9.00 do 11.00 ure, bomo ponovno (o)čistili sprehajalne poti, območja ob cestah, okolico šole in vrtca, obrežja vodotokov ... Pri izvedbi načrtovanih aktivnosti vabimo na pomoč in sodelovanje občane, javne zavode, ustanove, društva, posameznike …

Dobimo se ob 9.00 uri pred Gasilskim domom Dobje, kjer bomo razdelili vrečke za smeti in rokavice.

Skupaj udejanjimo namero akcije Očistimo Slovenijo in 15. septembra naredimo nekaj za obče dobro, s skupnimi močmi poskrbimo, da odpadkov v naravi in okolici ne bo več, hkrati pa, da čim več ljudi začne razmišljati o Zero Waste alternativah, tj. o družbi brez odpadkov. S tem bomo na dolgi rok poskrbeli, da bo nastalo vedno manj odpadkov in čistilne akcije kot take sploh ne bodo več potrebne.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Dobje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!