Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 23.05.2018

oblačno
Zvečer in ponoči se bo delno razjasnilo. Po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Zjutraj bo oblačnost od juga pričela naraščati. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 13, ob morju okoli 15 °C.
10°C | 24°C
četrtek, 22.05.2018
9°C | 24°C
petek, 24.05.2018
13°C | 25°C
sobota, 25.05.2018
13°C | 24°C
nedelja, 26.05.2018
12°C | 27°C
Opozorila
Torek, 22.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
24°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

JAVNI RAZPISI KREDITOV IN GARANCIJ ZA MIKRO, ......


OBVESTILA

| |
09.08.2016      9:28
A A

JAVNI RAZPISI KREDITOV IN GARANCIJ ZA MIKRO, MALA IN SREDNJA PODJETJA (MSP) V OKVIRU REGIJSKE GARANCIJSKE SHEME (RGS) ZA SAVINJSKO REGIJODeli:
RAZVOJNA AGENCIJA SAVINJSKE REGIJE D.O.O. OBVEŠČA, DA JE OBJAVLJEN JAVNI RAZPISI KREDITOV IN GARANCIJ ZA MIKRO, MALA IN SREDNJA PODJETJA (MSP) V OKVIRU REGIJSKE GARANCIJSKE SHEME (RGS) ZA SAVINJSKO REGIJO.

CILJ RAZPISA: dajanje garancij na osnovi ugodnih bančnih kreditov za začetne investicije v opredmetena in neopredmetena osnovna sredstva ter obratna sredstva (do 20% kredita na osnovi garancije). Namen je omogočiti dostop do posojil tudi MSP, ki nimajo zadostnih lastnih virov za zavarovanje posojil.

KREDITNI POGOJI:

  •  garancija v višini 50% odobrenega bančnega kredita,
  •  RGS Savinjske regije deluje po pravilu de minimis
  •  najnižji znesek kredita je 8.000 EUR, najvišji pa 150.000 EUR,
  •  obrestna mera in stroški odobritve ter vodenja so različni po posameznih bankah  (obrestna mera od 1,92% do 2,40% + 6m EURIBOR), sodeluje 7 bank (ABANKA d.d., Delavska hranilnica d.d. Ljubljana, BANKA SPARKASSE d.d., Hranilnica LON d.d., Nova KBM d.d., Banka Koper d.d. in NLB d.d.),
  •   doba vračanja je do 8 let z vštetim morebitnim moratorijem (do 12 mesecev), najkasneje do datuma zaključka RGS (2025),
  •  prijavitelj prejeti kredit zavaruje s 50% garancijo RGS in drugimi oblikami zavarovanj, odvisno od stopnje tveganja projekta in prijavitelja v skladu s pogoji izbrane banke,
  • črpanje kredita je namensko, v roku 3 mesecev od sklenitve kreditne pogodbe, v primeru daljše ročnosti pa s soglasjem kreditno-garancijskega odbora RGS,
  •  investicijski projekt mora ostati v statistični regiji najmanj 3 leta po zaključku investicije.Upravičeni stroški začetnih investicij: stroški materialnih investicij, ki pomenijo stroške nakupa strojev in opreme, nakupa zemljišč, stroške komunalnega in infrastrukturnega opremljanja zemljišč, stroški gradnje in/ali nakupa objekta, stroški nematerialnih investicij, ki pomenijo prenos tehnologije z nakupom patentov, licenc, blagovnih znamk, znanja ali ne patentiranega tehničnega znanja in stroški obratnih sredstev, povezanih z začetno investicijo, vendar največ do 20% odobrenega kredita.

ROK ZA PRIJAVO: RAZPIS JE ODPRT DO PORABE SREDSTEV OZ. NAJPOZNEJE DO LETA 2018.

Razpisno dokumentacijo lahko prijavitelji prevzamejo na spletni strani RASR d.o.o. www.rasr.si.

Za dodatne informacije se lahko obrnete na tel: 03/589 40 90 oz. na e-naslov: razvojna.agencija@rasr.si.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!