Logo MojaObčina.si

Dobje

JUTRI
1°C
-4°C
SRE.
-2°C
-3°C
592

eNIJZ – Elektronski bilten Nacionalnega inštituta za javno zdravje

Spoštovani,

 

prepošiljamo vam februarski e-bilten Nacionalnega inštituta za javno zdravje, v katerem najdete zanimive in aktualne vsebine s področja zdravja.

 

Želimo vam veliko zdravja in uspešno delo.

 

Marjeta Peperko

 
eNIJZ - februar 2017
Elektronski bilten Nacionalnega inštituta za javno zdravje

 

Če se vam elektronski bilten ne prikaže, kliknite tukaj.
 

IMATE KAJ ZA PUSTA HRUSTA?
Navihane in nagajive pustne šeme so v teh dneh intenzivno preganjale zimo in klicale pomlad.  Dnevi so postali toplejši in daljši, prebujajoča se narava pa nas kliče ven. Prepustimo se opazovanju in raziskovanju, aktivnosti na prostem bodo nedvomno pripomogle k našemu boljšemu počutju. Ker se bo s pomladnim cvetenjem povečala tudi obremenjenost zraka s cvetnim prahom lahko tisti, ki ste preobčutljivi na cvetni prah, že začnete izvajati preventivne ukrepe. Sicer pa prijetno branje in rajanje v toplejših dneh. 

 

Aktualno

 

Med Pustom priporočamo zmerno uživanje krofov
Prekomerno uživanje živil z velikim deležem sladkorjev in maščob (nasičenih maščob in trans-maščobnih kislin), kamor sodi tudi krof, je neugodno ali celo škodljivo za zdravje. Priporočamo uživanje izdelkov in živil z nižjo vsebnostjo nasičenih maščob oziroma njihovo občasno uživanje v zmernih količinah. Več...

 

Sezona cvetnega prahu je tu

Pomlad je z zrni cvetnega prahu leske, jelše, cipresovk in posameznimi zrni jesena najavila svoj prihod. Vsem osebam, preobčutljivim na cvetni prah priporočamo, da začnejo izvajati preventivne ukrepe. Več...

 

Alergijske bolezni so v sodobnem svetu vse pogostejše

Na težo in pogostost pojavljanja alergijskega obolenja vplivajo številni dejavniki, kot so podnebne spremembe, urbanizacija, onesnaženost zraka, spremenjena izpostavljenost alergenom in drugi. Več...

 

Izpostavljeno

 

Pozdravljamo sprejetje Zakona o omejevanju uporabe tobačnih in povezanih izdelkov

Zakon predstavlja celovit program ukrepov. Cilj je v čim večji meri preprečiti začetek in nadaljevanje kajenja med otroci, najstniki in mladimi ter spodbuditi opuščanje kajenja med kadilci. Več...

 

Končal se je projekt CANCON

S konferenco na Malti se je zaključil projekt CANCON, katerega namen je bil prispevati k izboljšavi na celotnem področju obvladovanja raka s kvalitetnim pristopom presejalnih programov, boljši integraciji na področju oskrbe raka, javno-zdravstvenemu pristopu obvladovanju raka in prizadevanju zagotavljanja vseh  vidikov preživetja. Več...

 

Zaključuje se projekt CHRODIS

S konferenco v Bruslju se zaključuje projekt CHRODIS. Namen projekta je bil prepoznavanje, izmenjava in prenos dobrih praks ter učinkovitih intervencij na področju obvladovanja kroničnih bolezni. NIJZ je v projektu odigral pomembno vlogo na področju sladkorne bolezni in multimorbidnosti. Več...

 

Mednarodni natečaj za osnovne in srednje šole o ozaveščanju o hrupu

Svoje prispevke posredujte z oznako »NATEČAJ Zvoki iz mojega okolja« na naslov: Nacionalni inštitut za javno zdravje, Trubarjeva 2, 1000 Ljubljana ali po elektronski pošti: okoljskihrup@nijz.si. Rok za oddajo prispevkov je 31. marec 2017 Več...

 

Priporočamo

 

Redni obroki in zajtrkovanje so del zdrave prehrane
V zdravi prehrani se priporoča uživanje štirih do petih obrokov dnevno. Zelo pomembno je začeti dan z zajtrkom, saj naše telo potrebuje energijo še preden začnemo z dnevnimi aktivnostmi. Več...

 

Pravočasno se zaščitimo pred klopi

Bliža se pomlad in z njo številne aktivnosti na prostem, tudi v gozdovih in drugih predelih, kjer se lahko nahajajo klopi. Ker ti lahko prenašajo bolezni, med drugim klopni meningoencefalitis, ne pozabimo na preventivne ukrepe. Več...

 

Napovedujemo

  • Marec 2017: Mesec boja proti raku debelega črevesa in danke
  • 6. - 12. marec 2017: Slovenski teden boja proti raku
  • 20. marec 2017: Dan voda

 

 

Copyright © *|2016|* Nacionalni inštitut za javno zdravje. Vse pravice pridržane.
To sporočilo ste dobili, ker ste naročeni na eNIJZ - Elektronski bilten Nacionalnega inštituta za javno zdravje.

Naš naslov:

Nacionalni inštitut za javno zdravje

Trubarjeva 2

Ljubljana 1000

Slovenia


Add us to your address book

Novice s področja javnega zdravja lahko spremljate na spletni strani NIJZ, Twitterju, Facebooku in YouTubu. Veseli bomo vašega mnenja, ki ga lahko posredujete preko navedenih spletnih socialnih omrežij ali elektronskega naslova pr@nijz.si.

 


why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Nacionalni inštitut za javno zdravje · Trubarjeva 2 · Ljubljana 1000 · Slovenia

__________________________________

Marjeta Peperko, dipl. san. inž.

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij