Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
6°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

e-novice Mreže za podeželje, 13. oktober ......


OBVESTILA

| |
13.10.2016      10:35
A A

e-novice Mreže za podeželje, 13. oktober 2016Deli:
Spoštovani,

vabimo vas, da nam posredujete koristne in uporabne informacije, dogodke, prakse, avdio-vizualne vsebine, primere s področja razvoja podeželja, ki jih bomo posredovali članom Mreže preko elektronskih obvestil PRePlet. Obvestila izhajajo vsak četrtek, zato prosimo, da nam novico posredujete do srede, na elektronski naslov mreza-podezelje.mkgp@gov.si. Obvestil s področja trženja ne objavljamo.

Za sodelovanje se vam že vnaprej zahvaljujemo!


AKTUALNO

Potrjeni tudi lokalni akcijski skupini Haloze in Dobro za nas

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano je skupaj z Ministrstvom za gospodarski razvoj in tehnologijo potrdilo Lokalno akcijsko skupino Haloze in Lokalno akcijsko skupino Dobro za nas za obdobje 2014–2020

Objavljen obrazec za letni načrt aktivnosti za podukrep 19.4 – Podpora za tekoče stroške in stroške animacije

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano ter Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo objavljata obrazec za letni načrt aktivnosti za podukrep »Podpora za tekoče stroške in stroške animacije«.

Kmetom na voljo novi, informativni zneski katastrskega dohodka

Pretekli petek je bil v Uradnem listu RS objavljen nov Zakon o ugotavljanju katastrskega dohodka.

Otvoritev paviljona »čebelji svet«

Paviljon bo v prihodnjih dveh letih na ogled obiskovalcem na različnih krajih po Sloveniji in v tujini. Še prej pa bo en mesec na ogled v poslovnih prostorih Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, kjer bo danes otvoritev paviljona. 

Vlada določila spremembe Modela reforme neposrednih plačil v Sloveniji za obdobje 2015–2020

Vlada RS je konec julija letos že sprejela odločitev o spremembah Modela reforme neposrednih plačil v Sloveniji za obdobje 2015–2020, ki se uvedejo z letom 2017. Ključna novost je vključitev nove sheme »plačilo za območje z naravnimi omejitvami«, ki se bo dodelilo za kmetijske površine na gorskem območju z nagibom od najmanj 35 % do 50 % in z nagibom najmanj 50 %. Prav tako je bila z letom 2017 predvidena sprememba pogojev upravičenosti pri podpori za mleko v gorskem območju in pri podpori za zelenjadnice.

Svet kmetijskih ministrov EU o poenostavitvah SKP in pravici potrošnika po informiranju

Ministri EU pristojni za kmetijstvo so se sestali na zasedanju Sveta EU pod predsedstvom Slovaške. V ospredju današnjega zasedanja je bila razprava o predlogu Omnibus uredbe, ki spreminja osnovne uredbe s področja Skupne kmetijske politike (SKP). S strani Slovenije se zasedanja udeležuje minister mag. Dejan Židan, ki je v razpravi opozoril tako na potrebo po jasnem informiranju potrošnika, ki se nanaša na poreklo surovine ter na pomen poenostavitve zakonodaje Skupne kmetijske politike v najširšem pomenu. Ministri bodo nocoj obravnavali tudi točke s področja ribištva, med katerimi je najpomembnejša razprava o določitvi kvot za določene staleže rib v Baltskem morju za leto 2017.

Po podatkih SURS-a je povprečna velikost kmetije pri nas 6,8 ha

Kljub manjšemu številu kmetij se je obdelanost izboljšala.

Trinajsto vseslovensko srečanje kmetov na Ponikvi in Slomu

Na Ponikvi in Slomu, rojstnem kraju blaženega Antona Martina Slomška, zavetnika kmetov, slovenskega kmetijstva in kmetijskega slovstva, je v organizaciji Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije, župnije Ponikva in številnih prostovoljcev potekalo tradicionalno srečanje kmetov.

Tehnološka navodila za jesensko gnojenje ozimnih žit

Tukaj si lahko ogledate tehnološka navodila za jesensko gnojenje ozimnih žit.

Napotki za podoravanje dosevkov

Tukaj si lahko preberete o napotkih za podoravanje dosevkov.

Delavnica »Izzivi mladim«

SPIRIT Slovenija, javna agencija v sodelovanju z Zvezo slovenske podeželske mladine za vas mlade s podeželja pripravlja delavnico »Izzivi mladim«. S tem vam, mladim kmetom in ostalim mladim podeželanom s poslovnimi idejami, želimo zagotoviti podporo pri iskanju in kreiranju poslovnih idej in priložnosti skladnih s potrebami vaših potencialnih strank in kupcev.

Kosilo iz certificiranih zaščitenih kmetijskih proizvodov pod sloganom »Brez čebel ni hrane«

V soboto, 15. oktobra bo v Celju dišalo po dobri hrani! Kuharski mojstri Restavracije TUŠ bodo kuhali posebno kosilo iz certificiranih zaščitenih kmetijskih proizvodov, ki ga organizira Čebelarska zveza Slovenije v sodelovanju s proizvajalci teh proizvodov pod sloganom

 
NAPOVEDNIK

Obvezna usposabljanja za vključene v ukrep Kmetijsko okoljsko podnebnih plačil (KOPOP) za leto 2016

Obvezna usposabljanja za vključene v ukrep Ekološko kmetovanje za leto 2016

OKTOBER

Praznik topliškega jabolka - od 14. do 17. 10. 2016

Osrednja jesenska prireditev Občine Dolenjske Toplice je Praznik topliškega jabolka, ki se odvija vsak tretji vikend v oktobru.

Dnevi odprtih vrat Kmetije Kastelic - 15. in 16. 10. 2016

Bučn'ce 2016 - 15. 10. 2016

S svojimi izdelki se bodo na stojnicah predstavile kmetije z dopolnilno dejavnostjo, pridelovalci kmetijskih pridelkov in ponudniki različnih storitev. Svoje izdelke in aktivnosti bodo predstavili še društva, šole idr. 

Predavanje z naslovom trženje in promocija - 20. 10. 2016

Poklukarjevi dnevi, 2. Znanstveno posvetovanje o čebelah in čebelarstvu - 25. 10. 2016

NOVEMBER

Konferenca o CLLD po letu 2020 - 22. in 23. 11. 2016

Organizatorji pričakujejo, da bodo na konferenci pripravili osnutek predloga o izvajanju CLLD, ki ga bodo posredovali komisiji v proces pogajanja za novo programsko perspektivo. Konferenca se bo odvila v Estoniji.

DECEMBER

CLLD seminar na Švedskem - od 6. do 8. 12. 2016

Evropska mreža za razvoj podeželje obvešča, da načrtuje CLLD seminar od 6. do 8. 12. 2016 na Švedskem. Na seminarju bodo sodelovali vsi štirje generalni direktorati Evropske komisije, ki so zadolženi za izvajanje CLLD. Predstavljeni bodo tudi primeri dobre prakse.

7. konferenca Društva agrarnih ekonomistov Slovenije (DAES) - 8. in 9. 12. 2016, Ljubljana

Osrednja razprava v okviru konference z naslovom »Analitične podlage za načrtovanje razvoja kmetijstva« bo namenjena analitičnim podlagam v kmetijstvu in uporabnosti analitičnih podlag za načrtovanje ter usmerjanje ukrepov kmetijske politike v Sloveniji.

JANUAR

4. Slovenski sadjarski kongres - od 20. do 21. 1. 2017

Konec januarja pripravljajo že 4. sadjarski kongres z mednardo udeležbo. Dodajte 20. in 21. januar v svoj rokovnik in se ga udeležite s predstavitvijo svojih rezultatov ali pa kot poslušalec. Vabljeni!

JAVNI RAZPISI

Javni razpis 8.4 - Dela za odpravo škode in obnovo gozda; rok: do zaprtja javnega razpisa, ki bo objavljen na spletnih straneh MKGP

Javni razpis 8.4 - Ureditev gozdnih vlak, potrebnih za izvedbo sanacije gozdov; rok: do zaprtja javnega razpisa, ki bo objavljen na spletnih straneh MKGP

2. javni razpis 4.1 - Podpora za naložbe v kmetijska gospodarstva za leto 2016, za naložbe namenjene izvajanju tehnoloških izboljšav na področju higiene, varovanja okolja in varnosti pri delu ter znižanju stroškov pridelave; rok: 10. 10. 2016

4. javni razpis 4.1 - Podpora za naložbe kmetijskih gospodarstev, namenjene prilagoditvi na podnebne spremembe; rok 10. 10. 2016

Terminski načrt objave javnih razpisov PRP 2014-2020

 

Razpisi Evropskega sklada za ribištvo

Razpisi Evropskih strukturnih skladov in kohezijskega sklada

Ostali razpisi MKGP


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.