Logo MojaObčina.si

Dobje

DANES
20°C
8°C
JUTRI
19°C
10°C
973

Biodiverziteta okoli vsake slovenske vasi

Slovenci veljamo tudi za narod popotnikov. Radi obiskujemo druge države, kjer si ogledujemo stvari, za katere smo doma prikrajšani: tropske obale, monumentalne zgradbe, drugačne kulture, eksotične živali in rastline. Ker toliko potujemo človeka včasih prešine, da smo v rodni državi videli že vse, kar se videti da. Daleč od tega! Samo če pogledamo biodiverziteto. Biodiverziteta so vsa živa bitja, od živali in rastlin, do gob in bakterij, ter vse zgodbe, ki jih pišejo njihova življenja. Na tisoče jih je, okoli vsake slovenske vasi so in, zagotavljam vam, večine niste videli niti slišali še nikoli. V evropskih razmerah Slovenija velja za eno bogatejših držav z biodiverziteto.


Več o tem si lahko preberete v prilogi

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi