Logo MojaObčina.si
JUTRI
23°C
11°C
PET.
24°C
10°C
Oceni objavo

Čistilna akcija občine Destrnik 16. 3. 2024

VABILO NA ČISTILNO AKCIJO »OČISTIMO NARAVO V OBČINI DESTRNIK«, ki bo v soboto, 16. marca 2024 Čistilna akcija se prične ob 8.00 uri zjutraj na vam najbližjem zbirnem mestu:

 • DESENCI - pri Gasilskem domu, Desenci 4;
 • DESTRNIK - pri DROBNAK Robertu, Destrnik 26a;
 • DOLIČ - pri NIPIČ Janezu, Dolič 17b;
 • DRSTELJA - pri STAJNKO Marjanu - križišče;
 • DRSTELJA - pri ZAGORŠEK Stanku – križišče;
 • DRSTELJA - pri SEVER Antonu – križišče;
 • GOMILA - pri CAF Davorinu, Gomila 11b;
 • GOMILCI - pri FLAJŠMAN Dušanu, Gomilci 1;
 • GOMILCI - pri ARNUŠ Petru, Gomilci 8a;
 • JANEŽOVCI - pri KOKOL Silvu, Janežovci 12b;
 • JANEŽOVSKI VRH - pri GORJUP Mateju, Janežovski Vrh 5a;
 • JANEŽOVSKI VRH - pri ŠEL Marjanu, Janežovski Vrh 9;
 • JANEŽOVSKI VRH - pri KOSER Cirilu, Janežovski Vrh 21a;
 • JANEŽOVSKI VRH - pri MURKO Albinu, Janežovski Vrh 47;
 • JIRŠOVCI - pri MALEKOVEM mostu;
 • LEVANJCI - pri PIHLERJEVI kapeli - križišče;
 • LOČKI VRH - pri MURŠEC Doroteji, Ločki Vrh 42;
 • PLACAR - pri POLANČEC Danijelu, Placar 9;
 • PLACAR - pri ANŽEL Francu, Placar 43e;
 • STRMEC PRI DESTRNIKU - pri KRAMBERGER Rom Patriciji, Strmec pri D. 4;
 • SVETINCI - pri ČEH Davorinu, Svetinci 15;
 • VINTAROVCI - pri ŠTEGER Milanu za Vintarovški Vrh;
 • VINTAROVCI - pri VEŽICI;
 • ZASADI - pri POTRČ Antonu, Zasadi 11;
 • ZG. VELOVLEK - pri ŠEMNIČKI Jerneju, Zg. Velovlek 4


Zbirno mesto je lahko tudi na drugi lokaciji odvisno od dogovora v vasi.

Na zbirnem mestu vam bodo predstavniki VO posredovali navodila, osnovne potrebščine ter razporedili v skupine. Po skupinah boste odšli na ustrezno lokacijo čiščenja.


Vrečke, rokavice in ostala oprema

Vrečke in rokavice za čiščenje boste prejeli na zbirnih mestih. Vrečke in rokavice bodo razdelili predstavniki Vaških odborov ali od njih pooblaščene osebe. Ker se lahko zgodi, da bo prišlo več udeležencev kot bo na voljo vrečk in rokavic, vas naprošamo, da imate s seboj tudi kakšno dodatno črno vrečko za smeti in rokavice. Za sodelovanje v akciji potrebujete ustrezno obleko (ki se lahko umaže ali raztrga) ter nepremočljive čevlje.

Zbirališče odpadkov bo na Režijskem obratu (RO), Drstelja 45.

Za odvoz zbranih odpadkov bodo poskrbeli zaposleni na RO in prostovoljci iz posameznega okoliša. Delavci RO bodo na razpolago s traktorjem, tovornjakom in dvema kombijema. Za odvoz odpadkov pokličete na telefon 070 731 430 Aljaž Vajskopf in 031 694 906 Dušan Fridl. Pomembno je, da so odpadki na prikolicah zloženi po vrstah odpadkov, da bo odlaganje potekalo brez težav. Priporočeno je, da je pri dostavi odpadkov prisotnih več oseb, da bo odlaganje potekalo hitreje.

Malica

Za udeležence bo po koncu akcije zagotovljena malica v Volkmerjevem domu kulture – vhod od spodnje strani (vhod od Zelenikovega vinograda). Predstavnik posameznega zbirnega mesta najkasneje do 9.00 ure javi število udeležencev čistilne akcije na GSM št. 031 744 482 Sonja Mahorič ali 041 325 240 Leon Požar.

Kaj če bo deževalo?

Zgolj v primeru močnejših padavin bo akcija prestavljena na soboto 23. 3. 2024.

Zbirajo in odpeljejo se samo odpadki iz javnih površin, cest in jarkov

Nevarnih odpadkov, kot so azbestne plošče (salonitke), igle, sodi z nedoločljivo vsebino, industrijski nevarni odpadki, kemikalije, bojna in eksplozivna sredstva,… ne pobirajte in ne premeščajte!!! S pobiranjem ali premeščanjem nevarnih odpadkov lahko škodujete sebi in okolju! Lokacijo in količino vseh nevarnih odpadkov popišite in sporočili bomo pristojnim inšpekcijskim službam.

Gradbenih odpadkov ne čistimo, saj jih podjetje Čisto mesto ne bo prevzelo.

Zaključek akcije

Zaključek akcije bo predvidoma ob 12.00 uri, lahko pa tudi prej, če boste dogovorjeno območje očistili pred koncem akcije.

Varnost in splošni pogoji

Za čiščenje odlagališč ali sprehajalnih poti na dan akcije niste nezgodno ali kako drugače zavarovani! Udeležba na akciji je na lastno odgovornost!

V akciji pričakujemo sodelovanje vseh društev, vaških odborov, članov Lovske družine Destrnik in občanov občine Destrnik.

Za vse morebitne informacije v zvezi z izvedbo akcije kontaktirajte odgovorne osebe na Občini Destrnik na GSM. št. 070 522 297 Aleksander Koser031 744 482 Sonja Mahorič in občinsko upravo na 02 761 92 50 Občina Destrnik oz. pošljite e-mail na:obcina.destrnik@destrnik.si

Organizator čistilne akcije je Občina Destrnik


POTRUDIMO SE ZA NAŠO ČISTO IN ZDRAVO OKOLJE

Oglejte si tudi