Logo MojaObčina.si

Črenšovci

JUTRI
9°C
2°C
SOB.
12°C
-4°C
1590

Ustvarjalne delavnice Aeternuma v vrtcu Turnišče

Člani kvinteta Aeternum so v petek 31. marca v turniškem vrtcu pripravili ustvarjalne in glasbeno obarvane delavnice za otroke, ki so tam prespali. Vzgojiteljice in vzgojitelji turniškega vrtca so prireditev poimenovali Sanje v mojem vrtcu.
Aeternum se je otrokom najprej predstavil tako kot to najbolje zna, s pesmijo. V sklopu delavnice so nato z otroki naredili domača glasbila (bobenčke) in se s spremljavo narejenih glasbil naučili novo pesmico. Skupaj so prepevali še ostale znane otroške pesmi in tako ustvarili pravi mali koncert. Ob zaključku so otrokom podelili priznanja za udeležbo na delavnici in se z njimi fotografirali. Otroci so nad delavnico bili navdušeni, to pa so pokazali s sodelovanjem, svojim petjem in nasmehi na obrazih.

Podobno delavnico je Aeternum že izvedel tudi v vrtcu Črenšovci v sklopu Local Vocal festa, leta 2015. Delavnica je lep primer predstavitve večglasnega petja in hkratnega ustvarjanja ter učenja pesmic z otroki.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi