Logo MojaObčina.si

Črenšovci

DANES
15°C
2°C
JUTRI
16°C
1°C
Deli
804

Aeternum ob počastitvi slovenskega dneva državnosti zapel slovenskim vojakom na Kosovu

Moški vokalni kvintet Aeternum je v počastitev dneva samostojnosti in enotnosti ter z namenom polepšanja novoletnih praznikov pripravil koncert na Kosovu.

 

Peli so 40. slovenskem kontingentu Kfor (sile Kosovo Force pod vodstvom Nata) v vojaški bazi Villaggio Italia v Peču, njihovemu nastopu pa so prisluhnili ob pripadnikih in pripadnicah slovenske vojske tudi drugi povabljeni vojaški in civilni gostje. Skupaj se je tako zbralo okoli 190 poslušalcev.

Po koncertu je sledijo druženje, gostje iz Prekmurja pa so obiskali še samostan Visoki Dečani in spoznali poslanstvo slovenskih vojakov na Kosovu. Na Kosovu je trenutno 250 pripadnikov in pripadnic Slovenske vojske, ki opravljajo različne naloge, to pa je že 40. kontingent. Poveljnik kontingenta je podpolkovnik Peter Čuden, glavni podčastnik pa praporščak Dušan Utroša.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi