Logo MojaObčina.si

Črenšovci

DANES
22°C
4°C
JUTRI
20°C
4°C
921

Kultura naredi Človeka!

Sobotni večer (11.2.2017) je v Žižkih bil obarvan s pesmijo. Ljudske pevke letos obeležujejo 15 let delovanja, zato so se obiskovalcem predstavile z ljudskimi pesmimi, ki jih je v svojem glasbenem repertoarju zbral Tone Kmetec. Večer je tako bil posvečen tudi njemu in hkrati kulturnemu prazniku. Poleg pesmi v izvedbi gostiteljic so obiskovalci prisluhnili tudi petju pevcev iz Globokega pri Brežicah, s katerimi ljudske pevke pogosto sodelujejo. Med proslavo smo uživali še ob taktih folklorne skupine domačega društva.
V počastitev obletnice ljudskh pevk je javni sklad za kulturne dejavnosti pevkam ob tej priložnosti podelil bronaste, srebrne in zlate Maroltove značke in priznanja ter zlato priznanje skupini za udejstvovanje na kulturnem področju.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi