Logo MojaObčina.si

Črenšovci

DANES
31°C
17°C
JUTRI
31°C
17°C

KLJUB PREKLICU EPIDEMIJE JE UPOŠTEVANJE UKREPOV VLADE IN NIJZ NUJNO

Ne glede na nedavno spodbudno umirjanje okužb, je število teh v naši občini v porastu. Nevarnost širjenja virusa še vedno obstaja, zato je treba dosledno upoštevati medsebojno razdaljo, higieno rok in kašlja ter izolirati bolne. V vseh zaprtih javnih prostorih sta razkuževanje rok in nošenje maske obvezna. Enako velja tudi med potniki v javnem prometu, ki morajo ob vstopu in med prevozom obvezno dosledno nositi zaščitno masko ter razkuževati roke.

Še vedno so prepovedana vsa množičnejša zbiranja oziroma združevanja na javnih krajih.

Od 9. julija 2020 dalje je prepovedano zbiranje ljudi, če:

  • - se zbira več kot deset ljudi ali
  • - je zbiranje ljudi prepovedano z drugimi vladnimi odloki.

Izjemoma je zbiranje dovoljeno, če se zbira več kot 10 ljudi, vendar največ do 50 ljudi in sklicatelj obvezno vodi seznam prisotnih ljudi z naslednjimi podatki:  ime in priimek udeležencev, naslov stalnega prebivališča, kontaktna telefonska številka, kraj zbiranja (kraj, ulica in hišna številka ter podatek o tem ali gre za zaprt ali odprt prostor), čas zbiranja (datum in čas začetka in konca zbiranja). Sklicatelj zbiranja ta seznam posreduje Nacionalnemu inštitutu za javno zdravje (NIJZ) na njihovo zahtevo. Če NIJZ v enem mesecu od dneva izvedbe zbiranja zahteve ne pošlje, sklicatelj seznam uniči.

Vse informacije spremljajte na: https://www.gov.si/teme/koronavirus-sars-cov-2/ ali v medijih in z upoštevanjem ukrepov poskrbite zase in za druge. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi