Logo MojaObčina.si
DANES
3°C
-3°C
JUTRI
4°C
1°C
Oceni objavo

Sanacije plazov na območju občine Cirkulane

V letošnjem letu so v občini Cirkulane vremenske razmere sprožile več plazov, tudi takšnih, kjer posamezne domačije nimajo možnosti prevoza z avtomobilom do doma. Po pridobitvi projektantskih osnov in ponudb za izvedbo je županja Antonija Žumbar podpisala pogodbe z direktorico najugodnejšega izvajalca Komunalno podjetje Ormož d.o.o., za sanacijo treh plazov in sicer v Malem Okiču, Gradiščah in pod Borlom v skupni vrednosti 252.223 eur. Istočasno potekajo izvedbe manjših sanacij plazenja cest v paradižu in Gruškovcu, kar izvaja podjetje HSE Nizke gradnje d.o.o. V izdelavi so še projekti za sanacijo plazu v Slatini, Gradiščah in za izgradnjo mostu v Dolanah. Prav tako so že dalj časa naročeni projekti za sanacijo plazu v Brezovcu. Ugotavljamo, da so projektanti in tudi izvajalci zelo zasedeni z delom, sploh po zadnjih ujmah na Koroškem in Savinjski dolini.

Oglejte si tudi