Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 26.11.2017

oblačno
Ponoči se bo od zahoda postopoma pooblačilo, nekaj jasnine bo zjutraj še na severovzhodu. Tam bo ponekod pihal jugozahodnik. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do 6, na Primorskem od 7 do 10°C.
4°C | 7°C
torek, 27.11.2017
0°C | 7°C
sreda, 28.11.2017
-4°C | 8°C
četrtek, 29.11.2017
4°C | 7°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
7°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Gasilski aneksi že podpisani


OBČINSKE

| |
07.09.2011      10:25
A A

Gasilski aneksi že podpisani


Letošnji svečani podpis aneksov k pogodbi o opravljanju javne gasilske službe v Območni gasilski zvezi Ptuj, v katero spada tudi občinsko poveljstvo Hajdina, je bil 1. aprila v občini Zavrč, v Drenovcu na turistično in vinogradniški kmetiji Pungračič. Že tretjič na završkem koncu, kjer pa bo letos, sredi avgusta, tudi osrednja slovesnost OGZ Ptuj – dan gasilca.


S podpisom aneksov so gasilcem zagotovili tudi vse pogoje za nemoteno delo in razvoj.
S podpisom aneksov so gasilcem zagotovili tudi vse pogoje za nemoteno delo in razvoj.
Deli:

Na podpisu so se predsednikom in poveljnikom prostovoljnih gasilskih društev, podpredsedniku GZ Slovenije mag. Janezu Mercu, regijskemu poveljniku Janezu Liponiku, predsedniku in poveljniku OGZ Ptuj Marjan Megliču in Zvonku Glažarju, občinskim predsednikom in poveljnikom pridružili še vodilni možje iz lokalnih skupnosti: župan MO Ptuj dr. Štefan Čelan, župan občine Markovci Milan Gabrovec, župan občine Hajdina mag. Stanislav Glažar, župan občine Cirkulane Janez Jurgec in podžupan občine Zavrč Janko Lorbek, ki je zbrane tudi nagovoril v imenu gostiteljev.

S podpisom aneksov so gasilcem zagotovili tudi vse pogoje za nemoteno delo in razvoj. Vseh pet občin bo v letu 2011 za delovanje gasilske organizacije in vseh društev v OGZ Ptuj zagotovilo dobrih 650.000 evrov, v tem znesku pa so sredstva razporejena za redno dejavnost zveze in društev, za izobraževanje, tekmovanja, zavarovanja, glavnina pa za investicije ter vlaganja v gasilske domove in redna vzdrževanja. V vseh petih občinah in 24 društvih na Ptujskem načrtov in želja tako zlepa ne bo zmanjkalo, zato tudi PGD Cirkulane niso izjema.

 

Tekst in foto: Tatjana Mohorko
Povezave:Cirkulane
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Cirkulane!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!