Logo MojaObčina.si
JUTRI
17°C
4°C
ČET.
14°C
7°C
Oceni objavo

Moja dežela - lepa in gostoljubna 2022: Slovenija je iz leta v leto bogatejša

Natečaj Moja dežela – lepa in gostoljubna 2022 je zaključen. Strokovna komisija, v kateri je sodelovalo 25 prostovoljcev, je od začetka julija do začetka septembra pregledala 67 slovenskih mest in krajev, 21 jeder, 37 izletniških točk, 19 kampov in glampingov, 7 mladinskih prenočišč ter 35 tematskih poti, na natečaju pa so izbirali tudi najboljše Petrolove bencinske servise.

V tem času so prevozili več kot 16 tisoč kilometrov, kar je toliko, kot bi se peljali do Sydneyja v Avstraliji. Letošnje leto je bilo izjemno po kriteriju urejenosti in gostoljubnosti okolja, kar je tudi osnovni smisel projekta MDLG, je mogoče razbrati iz povzetkov ocenjevalne komisije, ki je sestavljena iz kar 4 strokovno zasnovanih komisij: za ocenjevanje krajev, jeder, tematski poti ter kampov/glampingov in mladinskih prenočišč.

Občina Cirkulane se je tudi letos prijavila na tekmovanje Turistične zveze Slovenije "Moja dežela – lepa in gostoljubna 2022" za naj vaško jedro, kamor je prijavila jedro Cirkulan.

Na tekmovanju smo prejeli odličen rezultal spletnega glasovanja. Hvala vsem.

Več na povezavi: https://turisticna-zveza.si/novica/moja-dezela-lepa-in-gostoljubna-2022-kjer-je-zdravje-doma

V prilogi vam posredujemo rezultate glasovanja.

Oglejte si tudi