Logo MojaObčina.si

Cirkulane

DANES
6°C
-4°C
JUTRI
9°C
-4°C

Obisk ministrice za kulturo na gradu Borl

V sklopu obiska Vlade RS v Podravju, ki je potekal v sredo, 9. 3. 2016, je na povabilo Društva za oživitev gradu Borl grad obiskala ministrica za kulturo, mag. Julijana Bizjak Mlakar. Ob prihodu na Borl sta jo s kratkim kulturnim programom sprejela grof in grofica Sauer, lika Društva za oživitev gradu Borl, ki predstavljata člana pomembne plemiške rodbine, ki je temeljito obnovila gradu Borl. Na gradu Borl so se z ministrico in njenimi sodelavci srečali predstavniki različnih institucij, ki se vključujejo v procese revitalizacije gradu Borl. 

Srečanje se je nadaljevalo na delovnem sestanku v gostišču Herman v Dolanah, na katerem je Jernej Golc, vodja tehnične pisarne Konzorcija za grad Borl, predstavil vsebino dokumenta Grad Borl kot družbeno odgovorna socialna inovacija. Dokument smo pripravili v Društvu za oživitev gradu Borl. V pripravljenem dokumentu izhajamo iz stališča, da je grad Borl spomenik državnega pomena, ki pa je zaprt zaradi varnosti obiskovalcev in s tem bistveno hitreje propada. Za vsako leto, ko je grad zaprt, propade vsaj za 10 let. Dejstvo je tudi, da grad Borl stoji na območju, ki je s slovensko zakonodajo opredeljeno kot problemsko obmejno razvojno območje.Predlagamo, da se s faznim pristopom multiprojektnega vodenja in strateške celostne obravnave pristopi k revitalizaciji in uporabi varnih predelov gradu Borl. Tako bomo lahko pričeli z razvojem inovativnih poslovnih modelov upravljanja gradu Borl, ki bodo dali gradu in širši okolici gradu številne razvojne priložnost na različnih področjih.

Povezave

www.borl.si

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi