Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.11.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo povečini oblačno, na vzhodu bo tudi deloma sončno vreme. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 15 °C.
1°C | 15°C
četrtek, 23.11.2017
0°C | 14°C
petek, 24.11.2017
1°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 15°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 7°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
15°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Obisk ministrice za kulturo na gradu Borl


KULTURA

| |
11.03.2016      8:37
A A

Obisk ministrice za kulturo na gradu BorlDeli:
V sklopu obiska Vlade RS v Podravju, ki je potekal v sredo, 9. 3. 2016, je na povabilo Društva za oživitev gradu Borl grad obiskala ministrica za kulturo, mag. Julijana Bizjak Mlakar. Ob prihodu na Borl sta jo s kratkim kulturnim programom sprejela grof in grofica Sauer, lika Društva za oživitev gradu Borl, ki predstavljata člana pomembne plemiške rodbine, ki je temeljito obnovila gradu Borl. Na gradu Borl so se z ministrico in njenimi sodelavci srečali predstavniki različnih institucij, ki se vključujejo v procese revitalizacije gradu Borl. 

Srečanje se je nadaljevalo na delovnem sestanku v gostišču Herman v Dolanah, na katerem je Jernej Golc, vodja tehnične pisarne Konzorcija za grad Borl, predstavil vsebino dokumenta Grad Borl kot družbeno odgovorna socialna inovacija. Dokument smo pripravili v Društvu za oživitev gradu Borl. V pripravljenem dokumentu izhajamo iz stališča, da je grad Borl spomenik državnega pomena, ki pa je zaprt zaradi varnosti obiskovalcev in s tem bistveno hitreje propada. Za vsako leto, ko je grad zaprt, propade vsaj za 10 let. Dejstvo je tudi, da grad Borl stoji na območju, ki je s slovensko zakonodajo opredeljeno kot problemsko obmejno razvojno območje.Predlagamo, da se s faznim pristopom multiprojektnega vodenja in strateške celostne obravnave pristopi k revitalizaciji in uporabi varnih predelov gradu Borl. Tako bomo lahko pričeli z razvojem inovativnih poslovnih modelov upravljanja gradu Borl, ki bodo dali gradu in širši okolici gradu številne razvojne priložnost na različnih področjih.

Sporočilo za javnost, Obisk ministrice za kulturo, mag. Julijane Bizjak Mlakar, na gradu Borl
Pregled ukrepov Vlade v Podravju, kjer je vključen tudi grad BorlGalerija slik ob obisku ministrice za kulturo na gradu Borl z dne, 9. 3. 2016
Povezave:www.borl.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO ZA OŽIVITEV GRADU BORL? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!