Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 18.08.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, na Primorskem do 21 stopinj C.
16°C | 33°C
sobota, 19.08.2017
17°C | 30°C
nedelja, 20.08.2017
14°C | 26°C
ponedeljek, 21.08.2017
13°C | 23°C
Opozorila
Četrtek, 17.8.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Ministrica za kulturo sprejela predstavnike ......


KULTURA

| |
29.04.2015      18:14
A A

Ministrica za kulturo sprejela predstavnike Društva za oživitev gradu Borl


Ministrica za kulturo mag. Julijana Bizjak Mlakar je v petek, 24.04.2015 sprejela predstavnike Društva za oživitev gradu Borl.


Deli:

Na skupnem sestanku, smo predstavili prizadevanja DgB v sodelovanju s Konzorcijem za grad Borl v smeri odprtja varnih predelov gradu za javnost. Člani društva smo seznanili Ministrico za kulturo, da je bilo DgB ustanovljeno z namenom, da poišče rešitve za čimprejšnje reševanje propadajočega kulturno zgodovinskega spomenika v občini Cirkulane. Naše mnenje je, da zaprt grad bistveno hitreje propada, kot če bi bil vsaj delno aktiven. Ministrica je povedala, da je potrebno poiskati pravne možnosti glede prenosa odgovornosti iz lastnika na organizatorje dogodkov na gradu. Prizadevajo pa si, da bi v prihodnjih proračunih Republike Slovenije zagotovili finančna sredstva za nujne posege v varovanje kulturne dediščine. Grad Borl je pomemben razvojni potencial za celotno območje Haloz, saj bo njegova oživitev vplivala na razvoj različnih gospodarskih dejavnosti v regiji od kmetijstva, turizma, drobne obrti ipd. Ministrici smo predlagali, da se revitalizacija gradu Borl vključi v predloge ukrepov Vlade RS za razvoj Haloz.

Sporočilo za javnost Ministrstva za kulturo se nahaja tukaj.

Na Ministrstvu za kulturo pripravljajo predlog Zakona o zagotavljanju sredstev za nekatere nujne programe v kulturi. Vsebina zakona vključuje tudi grad Borl in sicer v višini 4 mio € za izvedbo nujnih del za zagotovitev varnosti in preprečitve nadaljnjega propadanja gradu Borl.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO ZA OŽIVITEV GRADU BORL? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!