Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo, dopoldne bo po nižinah še megleno. Občasno bodo nastajale kratkotrajne plohe. Zvečer bo ponekod zapihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 8, na Primorskem do 13 °C.
-1°C | 7°C
ponedeljek, 20.11.2017
-4°C | 10°C
torek, 21.11.2017
0°C | 13°C
sreda, 22.11.2017
0°C | 16°C
četrtek, 23.11.2017
2°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 19.11.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
7°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Ivanu Tetičkoviču bronasti znak CZ


KRONIKA

| |
08.09.2011      10:40
A A

Ivanu Tetičkoviču bronasti znak CZ


Štab Civilne zaščite za Podravje je v sodelovanju z Upravo RS za zaščito in reševanje, Izpostavo Ptuj, in Občino Trnovska vas organiziral svečano podelitev priznanj in nagrad ob 1. marcu – dnevu Civilne zaščite. Pozdravni nagovor na slovesnosti je imel župan občine Trnovska vas Alojz Benko, slavnostni govornik pa je bil Branko Dervodel, namestnik direktorja Uprave RS za zaščito in reševanje.


Ivan Tetičkovič je bil vesel in hkrati ponosen, da je prejel tako pomembno priznanje CZ za posebne zasluge in požrtvovalno delo. Iskreno mu čestitamo! (Foto: TM.)
Ivan Tetičkovič je bil vesel in hkrati ponosen, da je prejel tako pomembno priznanje CZ za posebne zasluge in požrtvoval...
Deli:

Nato je sledila svečana podelitev priznanj Civilne zaščite najbolj zaslužnim pripadnikom CZ, pripadnikom prostovoljnih reševalnih enot, služb in sestavov ter drugim posameznikom, skupinam, občinam, zavodom in organizacijam za zasluge in prispevek pri razvoju in krepitvi pripravljenosti, izvajanju zaščite, reševanja in pomoči ter odpravljanju posledic naravnih in drugih nesreč v preteklem obdobju.

Bronasti znak Civilne zaščite, ki se podeljuje posameznikom, skupinam in organizacijam za požrtvovalno in uspešno opravljanje nalog zaščite, reševanja in pomoči, je letos prejel tudi naš občan, Ivan Tetičkovič, dolgoletni član PGD Cirkulane. Bronasti znak CZ sta mu podelila poveljnik Civilne zaščite za Podravje Dragomir Murko in vodja izpostave Uprave Republike Slovenije za zaščito in reševanje Ptuj Jože Korban.

V obrazložitvi je pisalo: »Ivan Tetičkovič je aktivni član društva PGD Cirkulane od leta 1980, ko je opravljal funkcijo tajnika in blagajnika, od leta 1996 do leta 2003 je uspešno opravljal funkcijo predsednika, od leta 2003 opravlja delo sočasno kot poveljnik osrednje gasilske enote ter poveljnik občinskega poveljstva občine Cirkulane. Po gasilskem činu je gasilski častnik, z opravljenimi različnimi gasilskimi specialnostmi. V mandatu 2006–2010 je opravljal funkcijo predsednika Komisije za požarno varnost in civilno zaščito občine Cirkulane, hkrati pa je bil tudi član Štaba civilne zaščite občine Cirkulane. Občina Cirkulane je Ivana Tetičkoviča predlagala za bronasti znak CZ zaradi dolgoletnega požrtvovalnega dela na področju gasilstva in civilne zaščite.«
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Cirkulane!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!