Logo MojaObčina.si
DANES
22°C
14°C
JUTRI
17°C
14°C
Oceni objavo

Cerkljanski likovniki razstavljajo v Supernovi v Kranju

Člani Likovne sekcije  pri Društvu upokojencev Cerklje na Gorenjskem so postavili na ogled že tretjo razstavo v letošnjem letu. Prva je bila na ogled v galeriji zimskega vrta v Domu starejših Taber v Šmartnem pri Cerkljah od  sredine februarja do 15. maja. Na ogled je bilo v različnih tehnikah skupaj 29 likovnih del, med njimi pa  je izstopala kaligrafija Silve Česen, nato pa so razstavljali likovna dela do 30. maja v kamniški Supernovi. Na ogled so postavili pretežno slike krajine in tihožitja v akrilni in oljni tehniki. Kot je povedala predsednica Likovne sekcije Zofija Hacin, se slikarji dobivajo v prostorih osnovne šole  v Cerkljah na likovnih delavnicah enkrat na 14 dni,  delavnice se udeleži 12 do 15 likovnikov. V sredo, 31.maja pa so  postavili likovno razstavo v nakupovalnem centru Supernova v Kranju. Likovna dela so nastajala od lanske jeseni do danes. Na ogled je 18 likovnih del  14 avtorjev. Prevladujejo slike krajine, na ogled pa so tudi tihožitja, prevladujejo pa slike, naslikane v oljni in akrilni tehniki. Razstava v Kranju bo na ogled do 30. junija.

Na sliki Cerkljanski likovniki na odprtju razstave v kranjski Supernovi -  Vse slike foto Branko Lozar

Besedilo Janez Kuhar, Cerklje, 31.5.2023

Oglejte si tudi