Logo MojaObčina.si

Cerklje na Gorenjskem

DANES
3°C
-6°C
JUTRI
6°C
-7°C
713

Brezplačen dostop do interneta v občini zagotovljen z evropskimi sredstvi - WiFi4EU

Občina Cerklje na Gorenjskem je v letu 2019 pristopila k pobudi Evropske komisije WiFi4EU – brezplačen brezžični dostop do interneta za evropske državljane. S pobudo WiFi4EU želi Evropska komisija omogočiti državljanom po vsej Evropi brezžični dostop do interneta na javnih mestih, vključno s parki, trgi, javnimi zgradbami, knjižnicami, zdravstvenimi domovi in muzeji, posebej na tistih mestih, kjer se zadržuje največ občanov in turistov.

V okviru pobude WiFi4EU je občina na javnem razpisu pridobila nepovratna sredstva v vrednosti 15.000,00 evrov za namestitev opreme za brezžični internet na javnih mestih v občini, ki še nimajo brezplačne brezžične dostopne točke.


Z navedenimi EU sredstvi je brezplačen dostop do interneta za občane, turiste in obiskovalce občina zagotovila na naslednjih lokacijah:

  1. Trg Davorina Jenka - občinska stavba,
  2. Petrovčeva hiša s parkom pomembnih mož,
  3. Osnovna šola Davorina Jenka Cerklje, Kulturni hram Ignacija Borštnika, Športna dvorna Cerklje
  4. Zdravstveni dom Cerklje
  5. Gasilski dom Cerklje
  6. Nogometni center Velesovo
  7. OŠ Davorina Jenka Cerklje, Podružnična šola Zalog,
  8. Trg v središču naselja Adergas - pred objektom Samostan Velesovo

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi