Logo MojaObčina.si

Celje

DANES
30°C
14°C
JUTRI
26°C
11°C
Deli

Zdravje v občini 2020

Na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje (NIJZ) v okviru projekta Zdravje v občini že več let spremljajo različne kazalnike zdravja in za vsako občino pripravijo publikacijo.


Iz letošnje publikacije je razvidno, da so kazalniki zdravja Celjank in Celjanov v državnem povprečju. To velja tudi za število novih primerov raka debelega črevesa in danke, novih primerov raka pljuč, novih primerov raka dojke in novih primerov malignega melanoma. Razveseljiv je podatek, da je bilo v primerjavi z državnim povprečjem v naši občini manj novih primerov vseh vrst raka skupaj in da kazalniki zdravja na devetih področjih kažejo boljše rezultate od slovenskega povprečja. Publikacija Zdravje v občini 2020 je dosegljiva na  obcine.nijz.si.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi