Logo MojaObčina.si

Celje

DANES
19°C
1°C
JUTRI
19°C
4°C
1097

V Celju manj novih primerov raka glede na slovensko povprečje

Nacionalni inštitut za javno zdravje je predstavil rezultate projekta Zdravje v občini 2020, ki je namenjen pregledu ključnih kazalnikov zdravja v občini v primerjavi s slovenskim povprečjem.

Glede na podatke NIJZ je v Celju manj novih primerov raka, manj bolniških odsotnosti, bolezni povezanih z alkoholom, obolevnosti za klopnim meningoencefalitisom in astme pri mladostnikih, pa tudi manj prekomerne prehranjenosti otrok in prometnih nezgod zaradi alkohola.
Precej več od povprečja je uporabnikov pomoči na domu, večja je tudi presejanost v programu Zora. 

V slovenskem povprečju je Celje glede na telesni fitnes otrok, presejanost v programu DORA, glede na nove primere določenih vrst raka, umrljivost zaradi bolezni srca in ožilja ter umrljivost zaradi vseh vrst raka. 

V Celju je glede na slovensko povprečje slabša odzivnost na program Svit, več je prejemnikov zdravil zaradi sladkorne bolezni in duševnih motenj, več je srčne in možganske kapi ter smrti zaradi samomora. 
V primerjavi z lanskim letom se je zmanjšalo število prometnih nezgod zaradi alkohola in število umrlih zaradi samomora. 

Celotno poročilo je dostopno tukaj: Zdravje v občini (nijz.si).

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi