Logo MojaObčina.si

Celje

DANES
19°C
1°C
JUTRI
19°C
4°C
628

Slovenska bakla se bo v Celju ustavila 14. junija

Celje, 1. marec 2021 – Leto 2021 je olimpijsko leto, julija in avgusta bodo v Tokiu potekale poletne olimpijske igre. Celje se kot športno mesto in mesto mnogih olimpijcev pridružuje pričakovanju tega velikega športnega dogodka. Junija bo skozi Celje na poti v Tokio potovala Slovenska bakla.

Slovenski športniki so do sedaj osvojili 74 olimpijskih kolajn in prav v toliko dneh bo Slovenska bakla obiskala vseh 212 slovenskih občin.

Celje je Slovensko baklo gostilo že pred olimpijskimi igrami v Pjongčangu 2018. Za Tokio 2021 je organizator projekt nadgradil v vseslovenskega. Načrtujejo, da bo Slovenska bakla med aprilom in julijem obiskala vse slovenske občine, povezala mlade tekače, rekreativne športnike ter seveda  občanke in občane Mestne občine Celje ter celjske vrhunske športnike. Predvidoma bo Slovensko baklo poneslo 10 tisoč tekačev, ki bodo pretekli vsaj 12 tisoč km, kar je razdalja od Slovenije do Tokia. V Celju bo dogodek potekal 14. junija 2021.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi