Logo MojaObčina.si

Celje

JUTRI
18°C
4°C
SOB.
19°C
4°C
2980

Približuje se Dirka po Sloveniji, izjemen športno-turistični dogodek

Priprave na 26. mednarodno kolesarsko Dirko po Sloveniji, ki bo med 19. in 23. junijem, so v polnem zamahu. Gre za izjemen športno – turistični dogodek, ki bo ime našega Celja in celotne celjske regije ponesel širom sveta. Dirko bo namreč prenašal 1. kanal Eurosporta, ki ima mesečno 18 milijonov gledalcev iz 120 držav. 

V Muzeju novejše zgodovine Celje je bila danes novinarska konferenca, na kateri so o pripravah na kolesarsko dirko in pomenu za celjsko regijo spregovorili župan Mestne občine Celje Bojan Šrot, župan Občine Žalec Janko Kos, župan občine Laško Franc Zdolšek, župan Občine Podčetrtek Peter Misja, direktor Dirke po Sloveniji Bogdan Fink in vodja globalnega komuniciranja pri Slovenski turistični organizaciji Maša Puklavec. Celje, ki se v kolesarsko dirko aktivno vključuje že vrsto let, bo gostilo cilj 2. etape, ki se bo začela v Mariboru. Kot je povedal župan Bojan Šrot, se v Celju z veseljem pripravljamo na prihod kolesarjev. S pomočjo podjetja Simbio, d. o. o., smo v vsa gospodinjstva širše regije distribuirali 40.000 letakov z najpomembnejšimi podatki o dirki. Letake in plakate bomo razdelili tudi po starem mestnem jedru in po ostalih lokacijah. Izobesili smo promocijske zastavice, med ponudnike v starem mestnem jedru pa bomo razdelili balone s sloganom Celje - fight for green. V sodelovanju s Šolo za hortikulturo in vizualne umetnosti načrtujemo dekoriranje izložb in lokalov ob trasi v starem mestnem jedru, ki bo seveda prav tako v skladu s sloganom Fight for green. K sodelovanju smo povabili tudi celjske osnovne šole, da po svojih močeh pripomorejo k navijaškemu vzdušju in ustvarijo zanimive formacije ob trasi in na točkah interesa, ki bodo v Celju posebej izpostavljene. Tako kot v ostalih občinah, ki sodelujejo v dirki, se bomo tudi v Celju potegovali za naslov Naj gostitelja dirke. Župan Bojan Šrot je zagotovil, da bo Celje ostalo dirki zvesto  tudi v prihodnje, si pa želi, da ne bi trajala samo pet dni in da bi zajela tudi občine Zgornje Savinjske doline. Med drugim je še poudaril, da kolesarjenju  oziroma izgradnji primerne kolesarske infrastrukture namenjamo v Celju veliko pozornost. Kolesarjenje ni več samo rekreacijska dejavnost, temveč se vse bolj uveljavlja kot vsakdanje sredstvo za premagovanje razdalj, saj je poceni, prijazno naravi, zdravo in v primerih, ko so na cesti zastoji, tudi hitrejše. Poleg tega, da sodelujemo v projektu Regijskih kolesarski poti, bomo poskrbeli tudi za udobno in varno kolesarjenje po Celju. Nekatere obstoječe odseke bomo obnovili in zgradili okoli 30 kilometrov novih kolesarskih povezav. Vse skupaj bomo povezali v sklenjeno kolesarsko omrežje. Da se občani in obiskovalci radi zapeljejo po mestu s kolesom, kaže tudi javni sistem izposoje koles KolesCE, ki smo ga v Celju uvedli septembra lani in se je odlično prijel, saj ima že  okoli 3300 registriranih uporabnikov. Samo v maju, ki zaradi dežja ni bil ravno naklonjen kolesarjem, smo zabeležili 352 novih uporabnikov in 2456 najemov.Vsi sodelujoči na novinarski konferenci so bili enakega mnenja kot župan Občine Laško Franc Zdolšek, ki je dejal, da je Dirka po Sloveniji organizirana na izjemno visokem nivoju in da kolesarjenje tudi sicer postaja med ljudmi vedno bolj priljubljeno. Za razmah kolesarjenje pa gre seveda zahvala vedno boljši kolesarski infrastrukturi. Župan Občine Podčetrtek je dejal, da so prvo kolesarsko stezo zgradili leta 2006, danes pa se lahko pohvalijo, da je s kolesarskimi stezami prepletena celotna občina. Občina Žalec bo letos prvič sodelovala v Dirki po Sloveniji. Župan Janko Kos je obljubil, da se bodo po vseh svojih močeh potrudili, da bo to vesel, družaben dogodek, ki bo privabil veliko športnih navdušencev in bo pravi praznik kolesarstva.Podrobnosti za Celje:Cilj 2. etape bo v Celju v četrtek, 20. junija, predvidoma med 14.30 in 15.30.  Navijaški FAN CONI bosta na Prešernovi ulici in na Trgu celjskih knezov, kjer bomo na velikem zaslonu  skupaj navijali in spremljali prihod kolesarjev na cilj. Ta dan bomo v Celju pripravili tudi Dan brez avtomobila in s tem znova poudarili, da smo usmerjeni v trajnostni razvoj in da si v centru mesta ne želimo avtomobilov. Prireditev Dan brez avtomobila bomo po vzoru nekaterih tujih mest izvedli izven običajnega termina Evropskega tedna mobilnosti, ki je sicer v septembru. Odvijal se bo na Trgu celjskih knezov in na Prešernovi ulici od 9. do 15. ure. Zaradi dirke bodo seveda tudi zapore prometa, zato voznike prosimo za razumevanje in strpnost. V sredo, 19. junija, ko gre dirka mimo mesta, bodo nekateri odseki cest za kratek čas zaprti med 14.10 in 15. uro. V četrtek, 20. 6., ko bo v Celju cilj 2. etape, bosta Ljubljanska cesta (od Maksimilijana proti Narodnemu domu), Razlagova  in Prešernova ulica v centru mesta zaprti med 6. in 18. uro. Vstop bo dovoljen stanovalcem in dostavi.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi