Logo MojaObčina.si

Celje

JUTRI
14°C
10°C
TOR.
20°C
7°C
1493

Zaradi gradbenih del je od danes na Cesti v Lokrovec zaprt most čez Koprivnico

Zaradi gradbenih del je od danes naprej na Cesti v Lokrovec (Bevkova ulica) zaprt most čez Koprivnico. Zapora za ves promet bo trajala predvidoma do 20. decembra. Obvoz je urejen. 

Kot smo sporočili prejšnji teden, bo Mestna občina Celje zgradila nov most čez Koprivnico, saj je obstoječi preozek in v slabem stanju, poleg tega stoji prenizko nad vodotokom. Nov most bo protipoplavno ustrezen in bo višinsko prilagojen načrtovani severni vezni cesti. Omogočal bo najhitrejši dostop preko severne vezne ceste do uvoza za stanovanjsko sosesko Dečkovo naselje – DN 10. Ministrstvo za okolje in prostor je na tem mestu že pred nekaj leti nameravalo zgraditi nov most v sklopu protipoplavnih ukrepov, vendar je zaradi okrnjenih finančnih sredstev od svoje namere odstopilo.  Podjetje Nivo Eko, d. o. o., ki je bilo kot najugodnejši ponudnik na javnem razpisu Mestne občine Celje izbrano za izvajalca, je bilo v delo uvedeno prejšnji ponedeljek. Gradbena dela mora zaključiti v štirih mesecih, pogodbena vrednost del pa znaša 275.598,29 evrov

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi