Logo MojaObčina.si
DANES
33°C
16°C
JUTRI
34°C
17°C
Oceni objavo

V večjem delu celinske Slovenije bodo v teh dneh vrednosti PM10 presegale dnevne mejne vrednosti

Celje, 30. januar 2024 - Na Agencji RS za okolje Ministrstva za okolje, podnebje in energijo opozarjajo, da danes (30.1.) in v naslednjih dneh pričakujejo preseganja dnevne mejne vrednosti PM10 v večjem delu celinske Slovenije. Visoke ravni so posledica temperaturnega obrata, ki zadržuje onesnažen zrak v nižinah. Kljub sončnemu vremenu ne pričakujejo znatnega znižanja ravni delcev.

Predlagajo redno spremljanje izmerjenih urnih vrednosti  delcev PM10 oziroma indeksa kakovosti zunanjega zraka  ter prilagoditev aktivnosti na prostem skladno s priporočili Nacionalnega inštituta za javno zdravje.

Priporočila NIJZ:
https://nijz.si/moje-okolje/zrak/povisane-ravni-delcev-pm10-v-zraku-priporocila-za-prebivalce/

Oglejte si tudi