Logo MojaObčina.si

Celje

DANES
33°C
16°C
JUTRI
31°C
15°C
5747

Občanke in občane prosimo, da napake na javni razsvetljavi sporočajo preko Servisa 48

Celje, 7. april 2021 – Z novim letom telefonska številka podjetja Elektro Celje, d. d., na katero so lahko občani sporočili napake na napravah javne razsvetljave na območju Mestne občine Celje, ni več na razpolago. Čeprav mnogi občanke in občani že dalj časa tovrstne napake javljajo preko sistema Servis 48, se še vedno dogaja, da imajo nekateri težave pri uporabi aplikacije. Da bi jim olajšali postopek, smo pripravili navodila in jih opremili s fotografijami. Starejšim, ki niso vešči uporabe digitalnih naprav, bodo pomagali koordinatorji krajevnih skupnosti in mestnih četrti.


Servis 48 je dostopen preko spletnega brskalnika www.servis48.si na osebnem računalniku, tablici ali pametnem telefonu.

NAVODILA ZA SPOROČANJE NAPAK NA JAVNI RAZSVETLJAVI


Na Servisu 48 kliknite rumeni okvir VNOS pobude:

  1. Desno zgoraj se vam prikaže Podatki o pobudi. Kliknite na Izberite tip pobude.
  2. Med pobudami z različnih področij kliknite na Javna razsvetljava, ki je četrta po vrsti. Kliknite na moder okvir OK.
  3. V iskalnik (belo polje z lupo) vpišite ulico in hišno številko, kjer ste opazili napako, zemljevid vas postavi na najbližji naslov, kjer je zaznana okvara. Lahko pa kliknite na sivo polje »prikaži markacijo«, s katero določite območje napake na javni razsvetljavi.
  4. Kliknite moder okvir naprej.
  5. Če poznate svetilko oziroma kandelaber, kjer se nahaja okvara, lahko na zemljevidu kliknete točko ali več točk. S klikom na posamezno točko se bo le ta obarvala.Kliknite moder gumb naprej.
  6. V spodnjem oknu izberite vrsto okvare. V opisni okvir pa lahko še dodatno opišete okvaro. Kliknite gumb naprej.
  7. Vpišite svoje in ime in priimek ter telefonsko številko.
  8. Kliknite moder okvir "Prijavi okvaro".

S tem je vaša prijava uspešno oddana. Mestna občina Celje bo skupaj z vzdrževalci poskrbela, da bo okvara v najkrajšem možnem času odpravljena. 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi