Logo MojaObčina.si

Celje

JUTRI
20°C
8°C
PET.
19°C
9°C
1060

Napačni podatki ameriškega medija

Številni slovenski mediji so 6. februarja objavili novico, da je Celje na 6. mestu najbolj nevarnih mest v Evropi. Povzeli so jo po prispevku, ki ga je na osnovi napačnih podatkov objavil ameriški časopis Fox News. Čeprav so se ob novici številni bralci zabavali in je niso vzeli resno, želimo pojasniti, da se je Policijska uprava Celje na neresnične trditve že odzvala. V zahtevi za objavo popravka je uredništvu ameriškega časopisa pojasnila, da objavljeni podatki ne držijo, saj v mestu Celje v letu 2017 ni obravnavala nobenega umora ali uboja. V tem obdobju, ki ga analiza zajema, je obravnavala le en poskus kaznivega dejanja uboja, ki pa se v statistiki dokončanih kaznivih dejanj ne šteje.

 

Dejstvo je, da živimo v zelo varnem mestu in varni državi.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi