Logo MojaObčina.si

Celje

DANES
17°C
7°C
JUTRI
22°C
6°C
2231

Kolškova ulica je po rekonstrukciji širša in varnejša

Mestna občina Celje je zaključila z rekonstrukcijo 230 metrov dolgega odseka Kolškove ulice od križišča z lokalno cesto Celje – Teharje do parkirišča pri Mestnem pokopališču Celje. Obnovljena cesta je že v uporabi.


Prej je bila cesta široka le štiri metre, kar je nasproti vozečim voznikom med srečanjem povzročalo nekaj težav in slabe volje. Zdaj je cesta širša za meter, na odsekih, kjer so objekti, pa 80 centimetrov. Vožnja po njej je tako za tamkajšnje stanovalce kot obiskovalce mestnega pokopališča lažja in varnejša. Lažji je tudi uvoz iz lokalne ceste na Kolškovo ulico.

V sklopu projekta, ki smo ga začeli konec avgusta, smo zamenjali vse komunalne vode in postavili novo javno razsvetljavo. Pločnikov za pešce zaradi pomanjkanja prostora žal nismo mogli zgraditi.
Gradbena dela so stala okoli 145.000 evrov, izvajalo pa jih je  podjetje VOC Celje, d.o.o..

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi