Logo MojaObčina.si

Celje

JUTRI
22°C
15°C
SOB.
16°C
8°C
2720

Včeraj je zaprisegla nova svetnica Mestnega sveta Saša Kundih

Na včerajšnji seji Mestnega sveta je zaprisegla nova svetnica Saša Kundih, ki je članica Celjske županove liste, sicer pa univerzitetno diplomirana pravnica in odvetnica s samostojno odvetniško prakso.


Zaradi smrti Sandija Severja, ki je bil član Celjske županove liste in mestni svetnik, je občinska volilna komisija v skladu s 30. členom Zakona o lokalnih volitvah izvedla postopek izbire kandidata za preostanek mandatne dobe v mandatnem obdobju 2018 - 2022. V proporcionalnem volilnem sistemu postane član Mestnega sveta tisti kandidat, ki bi bil izvoljen, če ne bi bil izvoljen član, ki mu je prenehal mandat. Iz poročila občinske volilne komisije o izidu volitev članov Mestnega sveta Mestne občine Celje z dne 22. 11. 2018 je bilo razvidno, da je bila na listi Celjska županova lista v 2. volilni enoti na petem mestu Saša Kundih. Kandidatka je funkcijo članice Mestnega sveta Mestne občine Celje sprejela, Mestni svet pa je danes na predlog Komisije za mandatna vprašanja, volitve, imenovanja, priznanja in nagrade soglasno sprejel sklep, s katerim je Kundihovi potrdil mandat.

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi