Logo MojaObčina.si

Celje

DANES
19°C
10°C
JUTRI
16°C
10°C
Deli
394

Na obisku v Celju ustavni sodniki iz Republike Avstrije in Slovenije

Celje, 7. november 2018 – Župan Mestne občine Celje Bojan Šrot je danes sprejel delegacijo Ustavnega sodišča Republike Avstrije, ki jih spremljajo ustavni sodniki iz Slovenije.
Delegacija Ustavnega sodišča Republike Avstrije je na obisku Slovenije obiskala tudi naše mesto. Gre za delovno srečanje s sodniki Ustavnega sodišča Republike Slovenije. Župan Bojan Šrot je gostom uvodoma predstavil Celje, njegovo zgodovino ter nekatere najpomembnejše projekte, ki jih je občina s pomočjo evropskih sredstev implementirala v zadnjih letih. Predsednica Ustavnega sodišča Republike Avstrije dr. Brigitte Bierlein in sodnik dr. Wolfgang Brandstetter sta izrazila navdušenje nad Celjem ter pohvalila njegovo urejenost. Delegacijo iz Avstrije spremljajo tudi vodja protokola Ustavnega sodišča Republike Avstrije dr. Reinhild Huppmann, namestnica vodje protokola Marianne Bruckmüller ter predsednica Ustavnega sodišča Republike Slovenije dr. Jadranka Sovdat in ustavna sodnika dr. Špelca Mežnar in dr. Rajko Knez. 

Župan je dr. Bierleinovi in dr. Sovdatovi podaril protokolarno darilo knjigo Monografija Celja. Obe predsednici sta se vpisali v knjigo gostov. V Celju si bodo ustavni sodniki ogledali tudi razstavišče Mesto pod mestom in Stari grad Celje.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi