Logo MojaObčina.si

Celje

JUTRI
23°C
17°C
PET.
27°C
14°C
1617

Med jesenskimi počitnicami se začne sanacije igrišča v vrtčevski enoti Mavrica

Predstavniki Ministrstva za okolje in prostor, ki je prevzelo projekt sanacije celjskih javnih vrtcev, in ljubljanskega podjetja Inkaing, d. o. o., ki je bilo izbrano za izvajalca del, so včeraj na sestanku v Narodnem domu staršem vrtčevskih otrok predstavili predvideno časovnico sanacije igrišč v enoti Mavrica Vrtca Anice Černejeve in enoti Ringa Raja Vrtca Zarja.Podjetje Inkaing, ki je v Ljubljani že saniralo dva vrtca in ima zato na tem področju izkušnje, bo z demontažo igral in ostalimi pripravljalnimi deli na igrišču enote Mavrica začelo predvidoma v sredo, 23. oktobra.  V petek, 25. oktobra, bo v enoti Mavrica čas varstva otrok skrajšan do 14.30. Takoj, ko bodo starši otroke odpeljali domov, bo izvajalec del začel z izkopavanjem in odvažanjem onesnažene zemljine. Direktor Inkainga Matjaž Jerala je staršem zagotovil, da bodo izkopano zemljino takoj odpeljali iz Celja  in jo predali podjetju Nerinvest, ki ima sedež v Andražu nad Polzelo, in je pooblaščeno za zbiranje in predelovanje gradbenih odpadkov. Otroci, ki bodo potrebovali vrtčevsko varstvo, bodo v času jesenskih počitnic premeščeni na druge lokacije. V Mavrico se bodo lahko vrnili v ponedeljek, 4. novembra. Izvajalec del bo po zaključku počitnic  ob upoštevanju vseh varnostnih ukrepov nadaljeval z deli, vendar bo onesnaženo zemljo izkopaval in odvažal samo takrat, ko otrok v vrtcu ne bo. Takšna praksa bo tudi kasneje pri sanaciji ostalih igrišč.  Izkopavanje in odvoz onesnažene zemlje je namreč najbolj »občutljiv«  del sanacije, v katerem bi otroci lahko bili najbolj izpostavljeni prašenju.Gradbena dela bodo zagotovo nekoliko moteča za okoliške prebivalce, zato jih prosimo za razumevanje in strpnost. Kot je znano, bo izbrani izvajalec del saniral tudi vrtčevsko enoto Ringa raja. Kdaj bo začel z deli na tem igrišču, bo znano v sredo, 23. oktobra, ko bo izdelana natančna časovnica. Najverjetneje bodo v tej enoti stroji zabrneli takoj po jesenskih počitnicah, otroci pa bodo v času izkopov zemljine v drugih enotah.Izvajalec del bo dosledno upošteval vse varnostne ukrepe, ki bodo preprečili morebitno prašenje.Neonesnaženo zemljino bo pripeljal  iz Nakla na Gorenjskem. Sanacijo bodo strokovno nadzirali predstavniki Biotehniške fakultete iz Ljubljane in AZ Inženiringa, d. o. o., organizirani pa bodo tudi redni koordinacijski sestanki, na katere bosta poleg predstavnikov izvajalca del, ministrstva, Biotehniške fakultete, Nacionalnega urada za javno zdravje, AZ Inženiringa in občine vabljena tudi predstavnika staršev.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi