Logo MojaObčina.si

Celje

DANES
10°C
0°C
JUTRI
10°C
-3°C

Položili vence pri spominskem obeležju 100 frankolovskih žrtev

13. februarja dopoldan so pri spominskem obeležju na Stranicah pri  Frankolovem predsednik Republike Slovenije Borut Pahor, podžupanja Mestne občine Celje Breda Arnšek in župani sosednjih občin svečano položili vence in se poklonili spominu stotim frankolovskim žrtvam.

Letos mineva 76 let od enega najhujših nacističnih zločinov, ki jih je nemški okupator med 2. svetovno vojno storil na slovenskih tleh. Da bi maščeval smrt visokega nacističnega funkcionarja Antona Dorfmeistera, je v Grabnu na Stranicah na jablane obesil 99 domoljubov, enega pa je med poskusom bega ustrelil. Frankolovskim žrtvam so se ob obeh grobovih, ob katerih je bila prisotna protokolarna enota Slovenske vojske, poklonili tudi predstavniki Spominskega društva 100 frankolovskih žrtev. 


Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi