Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
18°C | 28°C
torek, 24.07.2018
17°C | 29°C
sreda, 25.07.2018
17°C | 31°C
četrtek, 26.07.2018
18°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Pravočasni pregled ustne votline vam lahko ......


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
03.05.2017      13:33
A A

Pravočasni pregled ustne votline vam lahko reši življenjeDeli:

Odbor za zobozdravstvo Zdravniške zbornice Slovenije v mesecu maju 2017, v sodelovanju s Kliničnim oddelkom za maksilofacialno in oralno kirurgijo UKCL ter Centrom za ustne bolezni in parodontologijo Stomatološke klinike, pripravlja projekt Pravočasen pregled ustne votline vam lahko reši življenje. Gre za brezplačen projekt, ki bo potekal po vsej Sloveniji, pobudo zanj pa smo dobili s strani strokovne javnosti (zobozdravnikov), ki ga je ocenila kot zelo dobrega v smislu promocije ustnega zdravja in ozaveščanja prebivalstva o ustnem raku.

Slednji je po pogostosti na 8. mestu v Sloveniji, letno pa odkrijemo okoli 250 novih bolnikov z rakom ustne votline in žrela. Po statistiki Kliničnega oddelka za maksilofacialno kirurgijo UKC Ljubljana, 80 odstotkov rakov ustne votline odkrijemo v zobnih ambulantah. Samo redni zobozdravniški pregledi rešujejo mnoge težave, v primerih zgodnjega odkritja malignih obolenj pa tudi življenja.

Cilj projekta je izboljšanje ozaveščenosti prebivalstva o ustnemu raku v Sloveniji in odkriti zgodnje spremembe pri preventivnih pregledih, kar je zelo pomembno, saj so rezultati pri zdravljenju majhnih tumorjev dobri, odstotek ozdravljenja visok, invalidnost pa majhna. Zdravljenje napredovanih tumorjev je veliko zahtevnejše, dražje, rezultati pa mnogo slabši.

Namen projekta je privabiti na pregled rizično skupino pacientov, zagotoviti brezplačne preglede v zobnih ambulantah, odkriti zgodnje patološke spremembe na ustnih sluznicah in žrelu ter paciente napotiti na zdravljenje.

 

V projekt je vključenih več kot 500 zobozdravnikov po celotni Sloveniji.

 

Na brezplačen pregled se lahko preprosto prijavite tako, da na seznamu zobozdravnikov na spletni strani Zdravniške zbornice www.zdravniškazbornica.si poiščete svojega najbližjega zobozdravnika in ga kontaktirate. Za podrobnejše informacije o projektu in naročanju  lahko pokličite tudi na telefonsko številko 01/30 72 100 (vsak delovnik med 9. in 12. uro).

 

Vljudno vabljeni!

 

Dr. Diana Terlević Dabić, dr. dent. med.

Vodja projekta Pravočasni pregled ustne votline vam lahko reši življenje

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 18
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.07.2018
Danes ni dogodkov.
27.07.2018 | Šport
Bohinjske gore
27.07.2018 | Šport
Bohinjske gore

Bodite prvi pri oddaji mnenja.