Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.09.2018

delno oblačno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo večinoma šibka burja. Drugod bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo, ki jo bo več v vzhodnih krajih. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem večinoma šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 16, na Primorskem do 20 °C.
6°C | 15°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 17°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 21°C
petek, 28.09.2018
6°C | 22°C
sobota, 29.09.2018
9°C | 19°C
Opozorila
Torek, 25.9.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Pravočasni pregled ustne votline vam lahko ......


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
03.05.2017      13:33
A A

Pravočasni pregled ustne votline vam lahko reši življenjeDeli:

Odbor za zobozdravstvo Zdravniške zbornice Slovenije v mesecu maju 2017, v sodelovanju s Kliničnim oddelkom za maksilofacialno in oralno kirurgijo UKCL ter Centrom za ustne bolezni in parodontologijo Stomatološke klinike, pripravlja projekt Pravočasen pregled ustne votline vam lahko reši življenje. Gre za brezplačen projekt, ki bo potekal po vsej Sloveniji, pobudo zanj pa smo dobili s strani strokovne javnosti (zobozdravnikov), ki ga je ocenila kot zelo dobrega v smislu promocije ustnega zdravja in ozaveščanja prebivalstva o ustnem raku.

Slednji je po pogostosti na 8. mestu v Sloveniji, letno pa odkrijemo okoli 250 novih bolnikov z rakom ustne votline in žrela. Po statistiki Kliničnega oddelka za maksilofacialno kirurgijo UKC Ljubljana, 80 odstotkov rakov ustne votline odkrijemo v zobnih ambulantah. Samo redni zobozdravniški pregledi rešujejo mnoge težave, v primerih zgodnjega odkritja malignih obolenj pa tudi življenja.

Cilj projekta je izboljšanje ozaveščenosti prebivalstva o ustnemu raku v Sloveniji in odkriti zgodnje spremembe pri preventivnih pregledih, kar je zelo pomembno, saj so rezultati pri zdravljenju majhnih tumorjev dobri, odstotek ozdravljenja visok, invalidnost pa majhna. Zdravljenje napredovanih tumorjev je veliko zahtevnejše, dražje, rezultati pa mnogo slabši.

Namen projekta je privabiti na pregled rizično skupino pacientov, zagotoviti brezplačne preglede v zobnih ambulantah, odkriti zgodnje patološke spremembe na ustnih sluznicah in žrelu ter paciente napotiti na zdravljenje.

 

V projekt je vključenih več kot 500 zobozdravnikov po celotni Sloveniji.

 

Na brezplačen pregled se lahko preprosto prijavite tako, da na seznamu zobozdravnikov na spletni strani Zdravniške zbornice www.zdravniškazbornica.si poiščete svojega najbližjega zobozdravnika in ga kontaktirate. Za podrobnejše informacije o projektu in naročanju  lahko pokličite tudi na telefonsko številko 01/30 72 100 (vsak delovnik med 9. in 12. uro).

 

Vljudno vabljeni!

 

Dr. Diana Terlević Dabić, dr. dent. med.

Vodja projekta Pravočasni pregled ustne votline vam lahko reši življenje

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 19
Izšla: 03.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
29.09.201 | Družabni dogodki
Skavtski orientacijski tek
29.09.2018 | Kultura
Kavbojski plesi na Brezovici – hitra skupina!
30.09.201 | Šport
Spitzegel
03.10.201 | Šport
Planina Osredek in Kamniški vrh
03.10.2018 | Družabni dogodki
PREDAVANJE O MIŠICAH MEDENIČNEGA DNA IN JESENSKI SEJEM
03.10. - 25.10.2018 | Tečaji in delavnice
Računalniška delavnica
03.10.2018 | Družabni dogodki
LIVIA DANCE DNEVI ODPRTIH VRAT šolski otroci vpis in predstavitev plesnega tečaja
03.10.2018 | Šole in vrtci
Ustvarjalna delavnica za otroke: Dinozavri
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.