Logo MojaObčina.si

Brezovica

DANES
32°C
18°C
JUTRI
31°C
19°C
4580

Strokovna ekskurzija mladine PGD Vnanje Gorice na Staro Vrhniko

V soboto 26. 10. 2019 se je mladina PGD Vnanje Gorice odpravila na strokovno ekskurzijo na Staro Vrhniko, kjer so si v bivši »Vojašnici 26. oktobra« ogledali dneve odprtih vrat.
Društvo Autosport Jazon  je pripravilo razstavo dirkalnih avtomobilov in motorjev. Imeli so tudi simulator vožnje, na katerem so obiskovalci lahko preizkusili svoje sposobnosti. Simulator je bil prava atrakcija za vse igričarske navdušence.
Vojaški veterani so v poljski kuhinji skuhali enolončnico, postregli pa so tudi s palačinkami.

Najbolj zanimiv del dneva pa je bila prikazna vaja tehničnega reševanja ob prometni nesreči, ki jo je pripravila Gasilska enota Stara Vrhnika. Še pred vajo si je mladina lahko ogledala njihov gasilski dom. Po zaključeni vaji pa so imeli mladinci možnost tudi sami preizkusiti, kako poteka uporaba škarij in razpiral, ki jih gasilci uporabljajo ob reševanju oseb iz avtomobilov, za kar se Gasilski enoti Stara Vrhnika najlepše zahvaljujemo.

 

Mladina PGD Vnanje Gorice

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi